Facebook Google+ Twitter

Rewolucja w komunikacji, rewolucja w dziennikarstwie?

Wiadomości24.pl to dziś największa w Polsce gazeta tworzona przez internautów. Mamy już sporo doświadczeń i stajemy się powoli ekspertem w dziedzinie nowych mediów. Dlatego jesteśmy zapraszani na różnego rodzaju seminaria związane z tematyką internetu.

Szybki rozwój internet zawdzięcza m.in. trendowi nazywanemu Web 2.0. Internauci nie są już biernymi obserwatorami, ale mają możliwość tworzenia treści. Blogi czy serwisy społecznościowe istnieją nie od dziś. Ale powstanie Wiadomości24.pl można nazwać rewolucją, bo jeszcze nikt do tego stopnia nie zaufał internautom, by nazywać ich dziennikarzami. Doświadczenia i wiedza, którą zbieramy tworząc razem z Wami gazetę internetową są na tyle cenne, że stajemy się ekspertami w dziedzinie mediów obywatelskich i jednym z pionierów Web 2.00 w Polsce.

W połowie lutego Wiadomości24.pl zostały zaproszone na seminarium poświęcone zmianom w mediach w dobie rozwoju internetu organizowane przez portal Gazeta.pl i Fundację InternetPR.pl. Do prezentacji i dyskusji organizatorzy zaprosili również m.in. Igora Janke (salon24.pl, Rzeczpospolita), Dominka Kaznowskiego (Agora SA), Michała Wolniaka (Heureka), Mareka Wożniaka (netPR.pl), Sebastiana Łuczaka (Łuczak PR), Dominika Warteckiego (Centra SA), Tomasza Karwatke (Janmedia), Aleksandra Winciorka (Heureka), Sebastiana Kwietnia (Janmedia).

Wiadomości24.pl reprezentował Paweł Nowacki, redaktor naczelny, który opowiadał przede wszystkim o Was, o ludziach którzy tworzą gazetę internetową. Właśnie to odróżnia nas od innych mediów. Padały przykłady autorów, których publikacje odbiły się szerokim echem w mediach. Ale nie tylko. Paweł mówił o takich autorach, którzy są blisko lokalnych problemów. Piszą o wypadkach drogowych, nadsyłają relacje z meczów czy ciekawostki z regionu. Materiały wszystkich piszących, fotografujących, nagrywających składają się na sukces Wiadomości24.pl. Sukces bo jesteśmy największym medium w Polsce tworzonym przez dziennikarzy obywatelskich. Nie zabrakło i kilku słów o naszych problemach. W tej części prezentacji nie padały nazwiska. Jak pewnie się domyślacie największymi bolączkami naszej gazety są: łamanie praw autorskich, brak powołań się na źródło, mieszanie informacji z komentarzem czy przepisywanie informacji z innych portali.

Sami zadajemy sobie wiele pytań dotyczących przyszłości naszej gazety. Na konferencji jedno dotyczyło roli jaką odgrywa redakcja. Ktoś z sali zapytał czy nie można było bardziej zredagować tekstu Tymka Wołodźko o przecieku z Grono.net. Otóż można, ale - jak odpowiedział - Paweł cała trudność polega na balansowaniu między redagowaniem tekstu a tym, by autor nadal czuł się jego twórcą.

Prezentację można zobaczyć na stronie:
http://www.luczakpr.pl/warsztat2/mpawel.htm

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

widze że zniknął autopochwalnt tekst z czwartku pt. "w24 to najwieksza redakcja". Hmm..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niech żyje rewolucja! Idea niemal na nowo rozblysła erupcją tekstów redaktorów. Ito jest to, czego brakowało! Brawo, Agato! :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.