Facebook Google+ Twitter

Rewolucjonista potrzebny od zaraz

Nasz kraj nie ma szczęścia do przywódców. Nie ma nikogo, kto połączyłyby naród i zrobił z niego, w miarę jednomyślną, całość. Potrzebny nam rewolucjonista.

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Eug%C3%A8ne_Delacroix_-_La_libert%C3%A9_guidant_le_peuple.jpg&filetimestamp=20111019082907 / Fot. domena publicznaNigdy nie byliśmy tak bardzo podzieleni, jak to ma miejsce teraz. Brak też odważnego polityka, który byłby w stanie wprowadzić radykalne zmiany. Brak nam rewolucjonisty o jasno sprecyzowanych poglądach i skutecznym wprowadzaniu idei w życie. Wszystko jest bezbarwne, relatywne i mdłe.

Nie rozumiem ludzi, którzy uważają, że gdyby rządził Kaczyński, w Polsce żyłoby się lepiej. Ten człowiek był przecież premierem przez ponad rok i żadnych spektakularnych rzeczy nie dokonał, pomimo tego, że wstrzelił się w ogólnoświatową hossę. Nie bez znaczenia jest także fakt, że miał pełnię władzy, tj. stołek premiera, większość w Sejmie, brata na fotelu prezydenckim oraz radio i telewizję.

Jako zamknięty na świat i Europę polityk, nie był jednak w stanie przewidzieć nadchodzącego kryzysu. Obniżył o 2 proc. wysokość składki rentowej. Sporo dał, nie przewidując, że w czasach bessy trzeba będzie to odkręcać. Stworzył też IPN, nikomu nie potrzebnego silikonowego stwora, który cytując Romana Kotlińskiego, zajmuje się wyciąganiem trupów z szafy, a będący na etacie IPN-owscy prokuratorzy markują robotę, ekshumując np. prochy gen. Sikorskiego. Czy naprawdę jest to obecnie dla nas takie ważne? Czy nie istotniejsze jest szukanie rozwiązań, które dałyby pozytywnego kopa w przyszłość? Ten sztuczny organ zatrudnia ponad 2 tys. osób, w tym 870 dzień w dzień grzebie się w starych papierach i napawa się smrodkiem staroci, wdychając kurz, bo miejsce ich pracy to archiwum.

To, czym aktualnie zajmuje się Kaczyński i PiS, to nie jest racjonalna i konstruktywna krytyka, lecz pospolite krytykanctwo. Opozycja postawiła sobie za cel wyciąganie kontrargumentów w stosunku do każdego posunięcia Platformy Obywatelskiej. Podłością nazywają wszystko, co premier Tusk lub ktoś z jego otoczenia, powie, czy zrobi. W ten sposób jednak nijak nie przyczynia się do łagodzenia skutków kryzysu, a wręcz przeciwnie.

Dobrze rozumiem, że rządy Platformy Obywatelskiej, to nie jest to najlepsze, co mogło nam się przydarzyć, ale jaką mamy gwarancję, że gdyby Kaczyński został premierem, pokonałby kryzys?

Moim zdaniem, żadnej.

Jeśli ktoś ma inne zdanie, chętnie o tym poczytam.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

ONE
  • ONE
  • 14.02.2012 18:31

Polsce najmniej potrzebna jest rewolucja i rewolucjonisci! Jezeli premier Kaczynski mial za soba radio i telewizje, to ja mialem na pewno kopalnie diamentow w Namibii.

Komentarz został ukrytyrozwiń
@Beata Rudnicka
  • @Beata Rudnicka
  • 01.01.2012 17:39

Z reguły,"bardziej stuknięci" reprezentują tych "mniej stukniętych".Tak czy siak- istny dom wariatów z rewolucją w tle.
~konio~

Komentarz został ukrytyrozwiń

E, tam, nie demonizuj Konio, prosze Cię:))) Każdy z nas jest w pewnym sensie stuknięty mniej lub bardziej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
konio
  • konio
  • 30.12.2011 19:27

Rewolucjoniści,wizjonerzy,wodzowie i inni patriopodobni "psychiczni",wykreowani zostają poprzez głęboki kryzys i ogólne niezadowolenie,które ogarnia tzw."masy"(zapewne ciemne lub inaczej:ludy Kurskiego).Skoro obywatele do tej pory nie wynieśli "ponad poziomy" jakiegoś kretyna głoszącego nadejście lepszych czasów-oczywiście pod jego przywódctwem-to oznacze,że nie jest tak źle jak chcieli by- i jak głoszą co poniektórzy rodzimi prorocy zapowiadający"polskią apokalipsę".Mówiąc poważnie:w dzisiejszych czasach miejsce wielkich rewolucjonistów jest nie na barykadach ale na odziałach psychiatrycznych.czasami w sejmie i to w ściśle okreslonym i odizolowanym miejscu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.