Facebook Google+ Twitter

Rezerwat Jata. Pobiegnijmy razem ze swymi dziećmi i wnukami

Znamy już coraz więcej szczegółów czerwcowych uroczystości religijno-patriotycznych, które odbywać się będą w różnych miejscowościach gminy Łuków oraz na wyodrębnionym terenie Rezerwatu Jata. Dziś prezentujemy pierwsze z nich.

 / Fot. Archiwum UG Łuków22 czerwca br. w ramach obchodów 100. rocznicy wybuchu I wojny światowej oraz 70. rocznicy utworzenia obozu partyzanckiego w Jacie i bitwy pod Gręzówką zaplanowano Bieg Pamięci Poległych Żołnierzy z Jaty.

Uczniowie szkół gminy Łuków na krótszą trasę wyruszą sprzed pomnika upamiętniającego 25 żołnierzy AK poległych w bitwie pod Gręzówką.
W drugim biegu /długości 7,5 km/, otwartym dla wszystkich chętnych, start wyznaczono przy cmentarzu w Gręzówce. Metę zaś przy pomniku żołnierzy AK znajdującym się w Rezerwacie Jata.

Uroczystości rozpoczną się mszą świętą w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Huberta w Gręzówce.

Mapka biegu / Fot. Archiwum UG ŁukówPo zawodach sportowych, na boisku w Żdżarach będzie można m.in. podziwiać wyszkolenie żołnierzy Kompanii Reprezentacyjnej Sił Powietrznych z Dęblina, a w dalszej części posłuchać koncertu zespołu De Press wykonującego utwory m.in. „Myśmy rebelianci” poświęcone Żołnierzom Wyklętym i inne.

Patronat honorowy nad uroczystościami objęło Prezydium ZG Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz wójt gminy Łuków Mariusz Osiak.
Organizatorami są: Gminny Ośrodek Kultury, Rada Gminy, Nadleśnictwo w Łukowie i Światowy Związek Żołnierzy AK- Koło Łuków.

- Wszyscy zainteresowani startem w tej imprezie zobowiązani są do zapoznania się z Regulaminem Biegu i wypełnić zgłoszenie- zaapelował Robert Wysokiński.

Zapisy przyjmowane będą od 2 do13 czerwca. Adres: grychta@buziaczek.pl

Nr zgłoszenia ..........................
(uzupełnia Organizator)
KARTA ZGŁOSZENIA DO BIEGU PAMIĘCI POLEGŁYCH ZOŁNIERZY Z JATY OSOBY PEŁNOLETNIEJ/NIEPEŁNOLETNIEJ
(właściwe podkreślić)
NAZWISKO : ………………….……………………………………………....
IMIĘ: …………………………………………………………………………...
PESEL …………………………………
ADRES ……………………………………........................................................……………………
TEL. KONTAKTOWY………………………………………………………………………………
E-MAIL…………………………………………………………………………………………

OŚWIADCZENIE

1. Ja, niżej podpisany/a, oświadczam, że biorę udział w dniu 22 czerwca 2014r. w RODZINNYM
BIEGU PAMIĘCI POLEGŁYCH ŻOŁNIERZY Z JATY na własną odpowiedzialność. Jestem świadomy/a uczestnictwa w nim i startuję wyłącznie na własne ryzyko. Oświadczam, że mój stan zdrowia pozwala mi na udział w BIEGU (na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dn. 12.09.2001 r. Dz. U. Nr 101). Oświadczam również, że nie będę wysuwał/a roszczeń do Organizatora w przypadku kontuzji, urazów lub innych powikłań zdrowotnych i innych zdarzeń losowych będących wynikiem udziału w biegu.
2. Wyrażam zgodę na udział mojego dziecka w dniu 22 czerwca 2014r. w RODZINNYM BIEGU PAMIĘCI POLEGŁYCH ŻOŁNIERZY Z JATY. Nie ma ono żadnych przeciwwskazań zdrowotnych do startu w w/w imprezie. Oświadczam, że stan zdrowia dziecka pozwala na udział w BIEGU (na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dn. 12.09.2001 r. Dz. U. Nr 101). Oświadczam również, że nie będę wysuwał/a roszczeń do Organizatora w przypadku kontuzji, urazów lub innych powikłań zdrowotnych i innych zdarzeń losowych będących wynikiem udziału mojego dziecka w biegu. Opiekę podczas Biegu nad moim dzieckiem będzie sprawował
…............................................................................................................................................................
(imię i nazwisko osoby pełnoletniej oraz nr zgłoszenia osoby pełnoletniej )
Zapoznałem/łam się z regulaminem, zobowiązuję się do jego przestrzegania i w pełni go akceptuję.
Wyrażam zgodę na nieodpłatne przetwarzanie i rozpowszechnianie moich danych osobowych (imię, nazwisko) oraz utrwalenia i rozpowszechniania mojego/mojego dziecka wizerunku, w formie fotografii, przekazów filmowych, bez ograniczeń terytorialnych i czasowych za pośrednictwem dowolnego medium przez organizatorów Biegu „RODZINNEGO BIEGU PAMIĘCI POLEGŁYCH ŻOŁNIERZY Z JATY”
…………………………………………………………………………………………………………
Data i czytelny podpis.
W przypadku osób niepełnoletnich podpisuje opiekun wraz ze swoim Nr PESEL
Wszystkie dane będą wykorzystane wyłącznie na potrzeby „RODZINNEGO BIEGU PAMIĘCI POLEGŁYCH ŻOŁNIERZY Z JATY” i nie będą przekazywane osobom i podmiotom trzecim – zgodnie z Ustawą dotyczącą ochrony danych osobowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.