Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5677 miejsce

Rezerwat Przyrody "Prządki" - spacer wśród skalnych ostańców

Rezerwat, położony nieopodal Odrzykonia, na pograniczu wsi Czarnorzeki i Korczyna istnieje od 1957 roku. Na turystów czeka pięć szlaków turystycznych. Niektóre skały mają ponad 20 metrów wysokości!

1 z 7 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Nazwa rezerwatu wywodzi się z legendy, która głosiła, że skały są dziewczętami zamienionymi w kamień, ukaranymi za przędzenie lnu w dni świąteczne. Fot. Gabriela Blajer
Nazwa rezerwatu wywodzi się z legendy, która głosiła, że skały są dziewczętami zamienionymi w kamień, ukaranymi za przędzenie lnu w dni świąteczne. Fot. Gabriela Blajer

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Kiedy człowiek mówi i komentuje, zależy mu. Kiedy przestanie? Brak słów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Artur Basaman
  • Artur Basaman
  • 13.11.2011 13:16

To miejsce również na mnie robi niesamowite wrażenie,tak jak zauważył mój przedmówca przez ostatnie lata zostało okropnie zaniedbane,miejsce to stało się obiektem rozkwitu pseudo talentów,przychylam się do opinii pana Roberta,to jest rezerwat,obiekt chroniony przez państwo,apeluję do osób odpowiedzialnych za to miejsce,ostańce są odwiedzane przez turystów z całej europy,na boga pokażmy się z tej naszej lepszej strony,bo ten teren jest naprawdę wyjątkowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zatrzymałem się tam w sierpniu w drodze do domu. Chciałem pokazać rodzinie skalne ostańce. Ostatni raz widziałem je w połowie lat 80-tych. Ostańce się nie zmieniły, choć przybyło na nich napisów. Zmieniło się natomiast otoczenie. Jest to rezerwat. Własność Państwa. Stan do jakiego doprowadzono w trakcie ostatnich 30 lat ochrony tego miejsca powinien zainteresować prokuraturę. Zrobiłem też kilka zdjęć i być może przedstawię obraz zniszczeń i zaniedbań.
Ale ostańce się ostały i są piękne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.