Facebook Google+ Twitter

Rezerwiści pójdą w kamasze. MON wzywa

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2015-03-22 14:49

Ministerstwo Obrony Narodowej zamierza w ciągu kilku najbliższych dni wezwać rezerwistów do natychmiastowego stawienia się w wyznaczonej jednostce.

 / Fot. By Ministerstwo Obrony Narodowej (www.do.wp.mil.pl) [see page for license], via Wikimedia Commons Polskie Radio podaje, iż w ciągu najbliższych dni Ministerstwo Obrony Narodowej sprawdzi gotowość kilkuset żołnierzy przeniesionych do rezerwy.

Niektórzy będą musieli dotrzeć z niezbędnymi dokumentami (dowodem osobistym, książeczką zdrowia i książeczką wojskową) do wyznaczonej jednostki w tempie ekspresowym tj. w ciągu czterech godzin.

W pierwszej turze w ćwiczeniach weźmie udział 500 rezerwistów, a w sumie planuje się przeszkolić 12 tysięcy osób.

Ministerstwo twierdzi, że działania te były planowane od dawna i zostały ujęte w dokumentach kontrolno-planistycznych do działalności Dowództwa Generalnego RSZ i Sztabu Generalnego WP w bieżącym roku kalendarzowym.

Ostatnie takie szkolenie przeprowadzono 7 lat temu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

czy ta wojskowa informacja nie ma na celu dezinformacji? od kilku miesięcy obserwuje się zwiększony ruch powołania rezerwistów na ćwiczenia. Zaczęło się zwiększonym zagrożeniem po okupacji Krymu przez wiadome wojska imperialne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.