Facebook Google+ Twitter

Rezerwiści stawili się na ćwiczenia mobilizacyjne. W tym roku weźmie w nich udział 12 tys. osób

W wytypowanej przez MON jednostce wojskowej rozpoczęły się 23 marca ćwiczenia mobilizacyjne. Powołani rezerwiści mieli tylko kilka godzin na stawienie się. W tym roku w ćwiczeniach weźmie udział 12 tys. osób.

 / Fot. Autor: Ministerstwo Obrony Narodowej (www.isaf.wp.mil.pl) [Attribution], Wikimedia CommonsĆwiczenia mobilizacyjne z natychmiastowym stawiennictwem dotyczą kilkuset rezerwistów, którzy po odebraniu karty powołania mieli obowiązek stawienia się we wskazanej jednostce w ciągu 4 godzin. Tam otrzymali umundurowanie i wyposażenie i udali się na szkolenie z żołnierzami zawodowymi.

Ministerstwo Obrony Narodowej w swoim komunikacie, ze nie mają one związku "z bieżącymi wydarzeniami polityczno-militarnymi". Resort twierdzi, że wnioski z przeprowadzonych ćwiczeń posłużą doskonaleniu systemu mobilizacyjnego - czytamy na stronie MON.

Czytaj także: HejtSTOP. W Warszawie zamalowywali obraźliwe napisy


Ostatnie tego typu ćwiczenia odbyły się siedem lat temu. MON zapowiada, że od szkolenia 23 marca będą odbywać się one cyklicznie. W ciągu roku uczestniczyć w nich będzie 12 tys. rezerwistów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.