Facebook Google+ Twitter

Rezonans i telemedycyna w Sieradzu

Sieradzki szpital wzbogaci się o kolejny sprzęt medyczny. Już w październiku do lecznicy trafi nowy rezonans magnetyczny i aparat RTG. Pieniądze na zakup pokrywa w dużej części Unia Europejska i Urząd Marszałkowski w Łodzi.

Szpital im. Kard. Wyszyńskiego wniosek o zakup sprzętu w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego złożył już we wrześniu ubiegłego roku. W tym tygodniu opublikowano ranking projektów, które otrzymają dofinansowanie. Szpital z Sieradza zajął w nim 3. miejsce w skali województwa.

Sprzęt się przyda. Do tej pory sieradzki szpital nie miał własnego rezonansu, pacjenci mogli korzystać ze sprzętu który był dowożony do Sieradza raz w tygodniu. Teraz rezonans będzie na miejscu. Zakup tego aparatu jest tym bardziej ważny ze względu na to, że SP NZOZ dołączy do światowego grona placówek medycznych korzystających z telemedycyny, czyli diagnozy na odległość. - Ta nowa technologia pozwoli nam na to, by korzystać z diagnoz i porad specjalistów z całego świata. W jednej chwili będziemy mogli przesłać np. wyniki badań właśnie z rezonansu magnetycznego do każdego zakątka globu- tłumaczy Grażyna Kieszniewska, rzecznik szpitala.

Telemedycyna to najnowsza forma świadczenia usług medycznych łącząca w sobie elementy telekomunikacji, informatyki oraz medycyny . Dzięki wykorzystaniu nowych technologii pozwala ona przełamywać geograficzne bariery, pozwalając na wymianę specjalistycznych informacji przesyłając obrazy statyczne, jak i dynamiczne. Sieradzka telemedycyna ruszy już w czerwcu. Oczywiście im więcej dobrego sprzętu do diagnozy, tym więcej danych o konkretnych chorobach którymi można się dzielić z innymi specjalistami.

Źródło: http://sieradznews.tv/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.