Facebook Google+ Twitter

Reżyser Eric Clausen spotkał się z fanami

Jest przeciwny globalizacji, bo sądzi, że jest ona kuzynką imperializmu. Przekonuje, że najważniejsze w życiu są miłość i pokój. Eric Clausen - wybitny duński reżyser gościł na Warszawskim Festiwalu Filmowym. Każdy mógł zadać mu pytanie! Wystarczyło przyjść na film.

Erik Clausen - reżyser filmu "Zwolnienie warunkowe". / Fot. Adam Kuryło"Zwolnienie warunkowe" to historia więźnia, który z okazji ślubu syna, wychodzi na jednodniową przepustkę. Jednak nie spuszcza go z oka pewien tajemniczy policjant... Pomysł na film zrodził się w głowie reżysera. - Ciekawi mnie wiele rzeczy - mówi artysta. - Mam w więzieniu wykłady o literaturze. (...) Tam ludzie myślą, że są zamknięci, ale są otwarci, jeśli wiesz o czym mówię.

Eric Clausen zatrudnia do swoich filmów naturszczyków. W tym filmie wystąpiła jego matka (jako matka głównego bohatera granego przez samego reżysera). Reżyser uważa, że w filmie ważna jest autentyczność, a właśnie ją gwarantują amatorzy. Przy kręceniu "Zwolnienia warunkowego" nie korzystano też z pomocy żadnych służb. Nie było policjantów zatrzymujących ruch uliczny. - Po prostu kręciliśmy i patrzyliśmy, co się dzieje. Kiedy miałem uciec z samochodu, to kazałem kamerzyście po prostu biec za mną - opowiadał twórca przed pokazem swojego filmu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

dzięx :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewo .. bezapelacyjnie plus;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

thx Emenefix za pierwszego mego plusa :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niszowo ale prawdziwie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.