Facebook Google+ Twitter

Reżyser Julia Wernio w vancouverskim Teatrze Popularnym

Znana w kraju z wielu realizacji teatralnych, telewizyjnych oraz radiowych, Julia Wernio przybyła do kanadyjskiego Vancouver, aby reżyserować w Teatrze Popularnym komedię Franciszka Zabłockiego „Żółta Szlafmyca albo Kolęda na Nowy Rok”.

Julia Wernio w Vancouver BC, Kanada / Fot. Michał RadoszewskiNowa premiera w Teatrze Popularnym już 7 stycznia 2011 roku! Sezon 2010 - 2011 jest dla Teatru Popularnego Kanadyjsko-Polskiego Stowarzyszenia PRO ARTE sezonem szczególnym. Po raz pierwszy w ponad 6-letniej historii przygotowywane jest piękne i zabawne przedstawienie z pomocą reżysera specjalnie w tym celu przybyłego z Polski! Reżyserem jest pani Julia Wernio, znana i czesto nagradzana w kraju za świetne realizacje teatralne, telewizyjne i radiowe.

Pani Julia ukończyła Wydział Filologii Polskiej na Uniwersytecie we Wrocławiu i Wydział Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Jej dorobek jako reżysera teatralnego jest niezwykle obszerny. Zrealizowała Ona między innymi: "Historie" - Gombrowicza, "Gracza" - Dostojewskiego, "Zaproszenie na egzekucję" - Nobokova, "Dżumę" i "Upadek" - Camusa, "Sonatę Belzebuba" - Witkacego, "Macondo, Maconda" - Gabriela Marqueza, "Dziką kaczkę" - Henryka Ibsena, "Kartotekę i Pułapkę" -Tadeusza Różewicza, "Lot nad kukułczym gniazdem" - Dale Wassermana, "Starsi Panowie Dwaj" -Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego i wiele wiele innych. Zrealizowała również kilkadziesiąt spektakli telewizyjnych i radiowych, między innymi: "Kajtuś Czarodziej" - Janusza Korczaka, "Amos" - Olgi Tokarczuk, "Żegnaj, Judaszu" - Ireneusza Iredyńskiego.

Wspaniałą muzykę do spektaklu skomponował i przygotowanie chóru kolędników osobiście poprowadzi słynny w Polsce i za granicami kraju pianista i kompozytor pan Piotr Salabar.

Przygotywywane przedstawienie, jak sama nazwa wskazuje, związane jest z Nowym Rokiem. Zatem wykonawcy mają nadzieję, że ta świetna komedia przyniesie wszystkim wiele radości, dobrej zabawy i jednocześnie opowie o naszej skłonności do ulegania zewnętrznym pozorom przy ocenie innych ludzi. Łatwo nas omamić, oszukać i często nie wiemy, kto jest naszym prawdziwym przyjacielem. W Żółtej Szlafmycy, jak przystało na dobrą komedię wszystko dobrze się kończy, a świat choć na chwilę staje się lepszy!

Do zespołu Teatru Popularnego dołączyło kilku nowych aktorów-amatorów-zapalenców teatru, którzy wystąpią w tym spektaklu, a inny od dotychczasowego styl pracy reżyserskiej pani Julii Wernio na pewno zachwyci widzów.

Premiera spektaklu będzie miała miejsce o godzinie 20 w piątek 7 stycznia 2011 roku w Evergreen Cultural Centre w Coquitlam, powtórzenie w sobotę 8 stycznia 2011 r.

Bilety do nabycia pod numerami telefonów: 604 430 6791 Elizabeth, 604 596 4238 Ryszard
i 604 897 1899 Andrzej lub w wielu polskich sklepach na terenie Wielkiego Vancouver.
Zapraszam na fotoreportaż z dzisiejszego powitania, przez Zarząd Teatru, pani Julii Wernio na lotnisku vancouverskim

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

jolanta tadla
  • jolanta tadla
  • 26.06.2011 10:39

brawo Julio!jestem dumna i niezmiernie uszczesliwiona ze bylo mi dane z Toba pracowac.coraz bardziej jestem pochlaniana przez Twoja przestszen bujajac sie w fotelu........wszechogarniajaca to przestrzen.nie bronie sie wrecz przeciwnie........gratuluje premiery w Kanadzie

Komentarz został ukrytyrozwiń
Hanna Zamelska
  • Hanna Zamelska
  • 23.11.2010 09:40

To bedzie piekny spektakl. Jak znam Julie Wernio - da z siebie wszytsko, a z aktorow wycisnie najglebiej schowane emocje! Jaka szkoda, ze to tak daleko! Zaproszenie takiej klasy rezysera bylo jednym z najlepszych pomyslow Dyrektora Teatru!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Pavel Ryzlovsky
  • Pavel Ryzlovsky
  • 23.11.2010 03:22

Powyzszy komentarz brzmi naprawde zachecajaco! Dziekuje pieknie.
Pani Rezyser, panu Kompozytorowi-Dyrektorowi Muzycznemu, Aktorom i wszystkim innym Osobom zaangazowanym w przygotowanie tego spektaklu zycze owocnej pracy, serdecznych, w polskim duchu, Swiat oraz pamietnego wystawienia w Nowym Roku!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.