Facebook Google+ Twitter

Reżyser "Ostatniej rodziny" zdobył Paszport Polityki. Poznaliśmy laureatów nagrody

W Teatrze Wielkim - Operze Narodowej przyznano Paszporty Polityki. Twórcy nagrodzeni zostali w kategoriach film, teatr, sztuki wizualne, literatura, muzyka poważna, muzyka popularna i kultura cyfrowa.

kadr z filmu Ostatnia rodzina / Fot. materiały prasoweNagrodę w kategorii film odebrał Jan P. Matuszyński, reżyser obrazu "Ostania rodzina" poświęconego rodzinie wybitnego malarza, Zdzisława Beksińskiego. Film został określony przez kapitułę nagrody "najdojrzalszym artystycznie debiutem ostatnich sezonów".

Anna Smolar odebrała Paszport Polityki w kategorii teatr. Reżyserka wystawiająca m.in. w Teatrze Żydowskim w Warszawie i Teatrze Polskim w Bydgoszczy została uhonorowana za tworzenie teatru "kameralnego i empatycznego, z polotem i humorem podejmującego tematy zepchnięte na margines".

W kategorii literatura nagrodzono Natalię Fiedorczuk-Cieślak, autorkę książki "Jak pokochać centra handlowe". Daniel Rycharski odebrał nagrodę w kategorii sztuki wizualne. Dyrygentka, Marzena Diakun, została uhonorowana w kategorii muzyka poważna m.in. za interpretację partytury „Zagubionej autostrady” Olgi Neuwirth, a Wacław Zimpel w kategorii muzyka popularna.

Po raz pierwszy przyznano nagrodę w kategorii kultura cyfrowa. Nagrodę odebrał Michał Staniszewski, twórca gry "Bound". Jan „Ptaszyn” Wróblewski otrzymał Paszport Polityki w kategorii kreator kultury.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.