Facebook Google+ Twitter

Reżyser „Walca z Baszirem”, Ari Folman, nakręci animację o Annie Frank

Izraelski reżyser Ari Folman, znany w Polsce m. in. dzięki filmom: "Kongres" (inspirowany opowiadaniem Stanisława Lema) i "Walc z Baszirem", napisał scenariusz do animacji na podstawie życia i dzienników Anny Frank. Prace nad filmem ruszą zimą 2014.

 / Fot. PAP/EPA„Ta ekranizacja to wyzwanie. Potrzebujemy nowego materiału na podstawie tej historii, aby młodsze pokolenie zachowało ją w pamięci" – uzasadnia wybór Ari Folman, laureat European Film Award w kategorii najlepsza animacja za film "Kongres", oparty na opowiadaniu Stanisława Lema "Kongres futurologiczny" (poprzedni film, "Walc z Baszirem", otrzymał nagrody: Złoty Glob i Cezar, a także był nominowany do Oscara).

Folman napisał scenariusz do animacji na podstawie życia i dzienników Anny Frank. Prace nad filmem ruszą zimą 2014.

Jak informuje wyborcza.pl, izraelski reżyser otrzymał pełen dostęp do archiwów Fundacji Anny Frank, którą powołał ocalały z Zagłady Otto Frank, ojciec Anny.

Opublikowany po wojnie staraniem Otto Franka dziennik Anny powstawał od 1942 roku, czyli od momentu, gdy dziewczynka, zagrożona wraz z rodziną wywózką do obozu koncentracyjnego, trafiła do kryjówki przygotowanej w oficynie domu, w którym wcześniej mieszkała.

W sierpniu 1944 roku, na skutek denuncjacji cała rodzina trafiła do obozu w Bergen-Belsen. Anna zmarła w obozie w 1945 roku, w wieku 16 lat.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.