Facebook Google+ Twitter

Richard Galliano - wirtuoz akordeonu w Poznaniu

Relacja z koncertu wirtuoza akordeonu w Aulii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu

Richard Galliano w Poznaniu / Fot. Andrzej Hajdasz22 kwietnia 2010 r. Poznań gościł wielkiego francuskiego wirtuoza akordeonu, Richarda Galliano. Koncert został zorganizowany przez Blue Note, jednak nie odbył się na klubowej scenie w piwnicy Zamku, lecz w pobliskiej aulii UAM.

Richard Galliano gościł w Polsce nie po raz pierwszy. Odwiedza nasz kraj z różnym repertuarem, ale zawsze z tymi samymi instrumentami - akordeonem lub bandaleonem.

Oprócz tego, że Richard Galliano jest niezrównanym wykonawcą tang Astora Piazzolli, znany jest również jako muzyk, w którego repertuarze są utwory etniczne, rozrywkowe i jazzowe.

Tym razem zaprezentował się poznańskiej Richard Galliano w Poznaniu / Fot. Andrzej Hajdaszpubliczności z zupełnie nowym programem poświęconym Janowi Sebastianowi Bachowi. Dźwiękom akordeonu wtórowały skrzypce, altówka, wiolonczela i kontrabas, wszystko w mistrzowskim wykonaniu. Ten zdawałoby się niepasujący do interpretacji dzieł Bacha instrument w rękach wirtuoza stworzył niepowtarzalny klimat muzyczny. Nie zabrakło oczywiście utworów Piazzolli oraz kompozycji z wcześniejszych płyt artysty.

Richard Galliano w Poznaniu / Fot. Andrzej HajdaszPo zakończonym koncercie Richard Galliano pojawił się w kuluarach, aby podpisywać płyty wszystkim tym, którzy oprócz doznań muzycznych zapragnęli mieć krążek z utworami i autografem mistrza. Muzyk czynił to niezwykle chętnie, dzieląc się wrażeniami z każdym, kto nawiązywał z nim rozmowę.

Dla tych, którzy wybrali się tego dnia do filharmonii, na pewno był to niezapomniany wieczór wypełniony przepiękną muzyką, który pozostanie w pamięci na długo.

Richard Galliano urodził się 12 grudnia 1950 r. w Cannes. Od dzieciństwa związany był z muzyką. Impresja Muzyczna / Fot. Andrzej HajdaszW wieku 4 lat rozpoczął naukę gry na akordeonie. Jest wszechstronnie wykształconym muzykiem. W 1993 roku został laureatem nagrody przyznawanej przez francuską "Academie du Jazz". Koncertował i nagrywał z takimi muzykami jak: Juliette Gréco, Charles Aznavour, Ron Carter, Chet Baker, Jan Garbarek czy Bobby McFerrin. Z Astorem Piazzollą po raz pierwszy spotkał się w 1983 i miało to ogromny wpływ na jego rozumienie muzyki. Dorobek muzyczny Ricardo Galliano to ponad 30 płyt.

Dane biograficzne zaczerpnięto ze strony domowej Richarda Galliano http://www.richardgalliano.com/

Richard Galliano w Poznaniu / Fot. Andrzej Hajdasz Richard Galliano w Poznaniu / Fot. Andrzej Hajdasz Richard Galliano w Poznaniu / Fot. Andrzej Hajdasz Richard Galliano w Poznaniu / Fot. Andrzej Hajdasz Richard Galliano w Poznaniu / Fot. Andrzej Hajdasz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.