Facebook Google+ Twitter

Richie Stephens, St Petersburg Ska-Jazz Review na Reggaeland!

Jamajski wokalista r'n'b i dancehall Richie Stephens oraz kultowy rosyjski zespół St. Petersburg Ska-Jazz Review to kolejni ogłoszeni zagraniczni wykonawcy festiwalu Reggaeland w Płocku. Polski skład uzupełnią Ras Luta oraz Mr. Bayerman.

 / Fot. Materiały prasoweRichie Stephens to podwójny zdobywca statuetki Grammy. Zdobył je wraz z grupą Soul II Soul, z którą występował we wczesnych latach 90. Był związany z kultową wytwórnią Motown z Detroit. Stephens w czasie swojej kariery płynnie przemieszcza się pomiędzy różnymi gatunkami muzycznymi: reggae, ska, dancehall i r'n'b. W ostatnim czasie w jego muzyce pojawia się coraz częściej współczesny gospel. Jamajczyk wylansował kilka hitów, które dotarły nie tylko do Stanów Zjednoczonych, ale też Europy, trafiając w Wielkiej Brytanii na UK Singles Chart. Najpopularniejsze z nich to "Legacy" oraz "Come Give Me Your Love". / Fot. Materiały prasoweRosyjska formacja St. Petersburg Ska-Jazz Review to niejako muzyczne przeciwieństwo Stephensa. Grupę założyli w 2001 roku w Petersburgu muzycy Spitfire, słynnego rosyjskiego ska-punkowego bandu, we współpracy z członkami afro-karaibskiej grupy Markscheider Kunst. W 2002 roku ukazał się debiutancki album zespołu. Wkrótce po jego wydaniu do grupy dołączyła amerykańska wokalistka Jennifer Davis a zespół rozpoczął pracę nad kolejnym albumem "Too Good To Be True", który ukazał się w 2004 roku. Płyta została wydana w Rosji za sprawą wytwórni Shnur’OK należącej do Siergieja Sznurowa, lidera i wokalisty grupy Leningrad. Zespół nagrał także koncertowy album "Live at Red Club", który trafił do sprzedaży pod koniec 2006 roku. / Fot. Materiały prasoweTegoroczny Reggaeland nie mógłby odbyć się także bez Ras Luty. To bodaj najbardziej rozpoznawalny wokalista sceny reggae w Polsce, od 8 lat związany z supergrupą Eastwest Rockers. Na początku marca 2013 roku ukazała się bardzo dobrze przyjęta, druga solowa płyta Luty "Uratuj siebie". Odpoczywając od eksperymentów muzycznych, z których znana jest ekipa Eastwest Rockers, muzyk zrobił bardzo spójny i szlachetny brzmieniowo album, mocno akcentujący brzmienia żywych instrumentów, ze świetnie wyprodukowanymi wokalami. Osadzony w tradycji reggae materiał nawiązuje do muzyki roots i rub-a-dub - klasycznych jamajskich brzmień, które głos Ras Luty w naturalny sposób spaja z bardziej nowoczesnymi akcentami elektroniki i r'n'b. Ostatni z puli czwórki ogłaszanych właśnie wykonawców, Mr. Bayerman to polski producent mający na koncie pracę ze światowymi gwiazdami muzyki jamajskiej, m.in. Beenie Manem. Porusza się w obszarze od korzennego reggae, po mocny dancehall. Jego autorski set na Reggaelandzie będzie premierowym występem producenta przed publicznością.

Do tej pory w programie Reggaelandu potwierdzono występy: Shaggy'ego, Kena Boothe'a, grupy The Selecter, Jahcoustixa oraz kilkunastu polskich wykonawców.

Reggaeland 2013, Płock, plaża nad Wisłą, 12-14 lipca, karnety: 40 zł z polem namiotowym gratis (w przedsprzedaży), www.reggaeland.eu

Reggaeland na Facebooku: www.facebook.com/ReggaelandPlockFestival

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.