Facebook Google+ Twitter

"Rico, Oskar i złamanie serca" - nowość na rynku wydawniczym

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2012-04-16 08:08

Pamiętacie powieść "Rico, Oskar i głębocienie" Andreasa Steinhöfela? Opowiada ona o codziennym życiu widzianym oczami dzieci i prawdziwej przyjaźni. Dalszy ciąg niesamowitych przygód bohaterów znajdziemy w książce zatytułowanej "Rico, Oskar i złamanie serca", która ukaże się już 17 kwietnia.

Wydawnictwo WAM / Fot. okładka książkiNakładem krakowskiego wydawnictwa WAM, kilka miesięcy temu, ukazała się książka Andreasa Steinhöfela "Rico, Oskar i głębocienie", która jest dostępna również w wersji audio, we wspaniałej interpretacji Artura Barcisia. Już we wtorek ukażą się kolejne przygody Rica i Oscara.

Kim są bohaterowie książek Andreasa Steinhöfela?

Rico jest inny niż większość dzieci. Mylą mu się strony świata i kolory, trudno mu się skupić, a gdy się denerwuje, wszystko mu się plącze. Jeśli usłyszy nieznane mu słowo, koniecznie musi poznać jego znaczenie. Notuje więc je, pyta, a potem sprawdza i zapamiętuje. Są to terminy, które nawet dorośli nie zawsze w pełni rozumieją.

Zapisuje więc np. takie oto wyjaśnienie, obrysowując tekst cienką, prostokątną linią tworzącą wokół niego ramkę: Zawód miłosny - czarne uczucie tragicznej pustki i opuszczenia w skomplikowanym wielokomorowym mięśniu zwanym sercem. Być może spokrewnione z czarną śmiercią, bo wtedy nie dziwiłoby, że aż tylu ludzi umiera na złamanie serca.

Nie lubi, gdy niektórzy dorośli nazywają go "półgłówkiem". Jednak stara się tym zbytnio nie przejmować, bo wie, że nie wszyscy dorośli są idealni, a on jest przecież głęboko utalentowanym chłopcem. Natomiast jego przyjaciel Oskar jest prawdziwym geniuszem. Jest mały, ale ma za to wielką głowę i monstrualne zęby. Choć nie jeździ na rowerze, ma na głowie niebieski kask. Zakłada go zawsze, gdy wychodzi z domu, bo przecież wypadki wciąż się zdarzają.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Krzysiu, zapoznaj się i z "Rico, Oskar i złamanie serca" :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dorota Smoleń
  • Dorota Smoleń
  • 16.04.2012 11:52

Jestem wielką miłośniczką przygód Rica i Oskara.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Czytelnik
  • Czytelnik
  • 16.04.2012 09:22

Ja także to czytałem. Ciekaw jestem, jaka będzie kontynuacja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A tu pisałem o I części: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.