Facebook Google+ Twitter

Ride powracają na scenę! Między innymi na Primaverę Sound

Elektryzująca wiadomość dobiegła do nas ze świata - Ride reaktywują się po latach przerwy i zagrają serię koncertów w Europie (i nie tylko). Jednym z nich będzie ten na 15 edycji PS w Barcelonie.

 / Fot. coverPrimavera Sound w tym roku wybitnie dyskretnie podchodzi do prezentowania programu na piętnastą edycję. Nie ma wątpliwości co do tego, że ostatecznie będzie to lineup spektakularny, kipiący tym co najlepsze, najciekawsze, najnowsze, najświeższe i co koniecznie chcesz zobaczyć. Primavera Sound to cała masa dylematów. Tym razem rozegrają się one między 28 a 30 maja 2015 roku.

Tak czy inaczej, wreszcie mamy pierwsze potężne uderzenie (ogłoszenie The Strokes jakiś czas temu było, hmm... prawdopodobnie ważne, ale jakoś podejrzanie nieznaczące jak na tak uroczystą okazję - mamy jednak to, na co czekaliśmy) - Ride wracają do grania. Pionierzy i królowie shoegaze'u, którzy szli ręka w rękę z innymi bogami tego gatunku, przecierając szlaki dla muzyki lat 90-tych i pisząc historię, zdecydowali się zaprzestać działalności w 1996 roku. Niespełna 20 lat później, w ramach Primaverowej tradycji, wracają z koncertem - podobnie jak Slint, MBV, Slowdive, Sunny Day Real Estate i inne spektakularne powroty grup, które nigdy przecież nie miały już razem zagrać.Spora część biletów na PS już się wyprzedała - wciąż jednak można http://www.primaverasound.es/entradas?lang=en. Czekamy na dalsze ogłoszenia. A dla tych, którym przyszło do głowy podążanie za Ride w trasie, wszystkie daty koncertów:

22 Maj 2015: Barrowland Ballroom, Glasgow, U
23 Maj 2015: Albert Hall, Manchester, UK
24 Maj 2015: Roundhouse, London, UK
26 Maj 2015: Paradiso, Amsterdam, Holland
27 Maj 2015: Olympia, Paris, France
29 Maj 2015: Primavera Festival, Barcelona, Spain
2 Czerwiec 2015: DanForth Music Hall, Toronto, Canada
4 Czerwiec 2015: Terminal 5, New York, US
7 Czerwiec 2015: Field Day, London, UK

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.