Facebook Google+ Twitter

Ridley Scott zapewnia, że powstanie "Blade Runner 2" [video]

Ridley Scott nie tylko obiecuje sequel kultowego filmu, znanego w Polsce jako "Łowca androidów". Zapowiada też udział Harrisona Forda, a oprócz tego moc atrakcji, jak kontynuacja "Prometeusza" i nowy film "The Martians" z Mattem Damonem.

Ridley Scott, amerykański reżyser. http://en.wikinoticia.com/entertainment/Movies/137981-ridley-scott-will-produce-12-short-films-from-science-fiction-to-internet licencja: CC3.0 / Fot. wikinoticiaKiedy w 1982r. świat filmu odnotował premierę "Blade Runnera", obraz Ridleya Scotta (76) nie zyskał większej przychylności. Prognoza nieodległej przyszłości ziemskiego padołu przedstawiała Los Angeles w listopadzie 2019 roku. Film science fiction z wyraźnym ukłonem dla konwencji neo-noir był czarnym kryminałem, detective story na nowy wiek. Produkcja zrealizowana na podstawie szaleństwa powieści Philipa K. Dicka pt. "Czy androidy śnią o elektrycznych owcach?" obroniła się jednak w wielkim stylu. Film znany polskim widzom jako "Łowca androidów" zyskał grono zwolenników, z czasem obrósł swoistą legendą, by ostatecznie zyskać miano kultowego. Przez ponad 30 lat zadawano pytania o możliwą kontynuację przygód "blade runnera", tytułowego łowcy Ricka Deckarda, którego grał Harrison Ford (72).

Harrison Ford; scena z filmu `Blade Runner` (test). http://www.behindthecuttingedge.com/home/tag/sean-young licencja: CC3.0 / Fot. behindthecuttingedge.comRidley Scott obwieścił, że jeszcze w tym roku rozpocznie realizację "Blade Runnera 2". Co najważniejsze, to udział Harrisona Forda. Amerykański reżyser zażartował odnosząc się do niedawnej kontuzji aktora, jakiej doznał na planie "Star Wars: Episode VII" i wspomniał zarazem o ukończonym scenariuszu sequela: "Jest napisany i jest cholernie dobry. Oczywiście, włączając w to Harrisona, który przetrwał te wszystkie lata - pomimo wypadku. Więc owszem, będzie się działo." Co prawda, Ford nigdy nie potwierdza swojego udziału do ostatniej chwili, ale fakt, że Scott chwali się gotowym scenariuszem w którym nie brakuje Ricka Deckarda jakiego wszyscy oczekują, musi oznaczać, że reżyser nie gada po próżnicy. Nie jest jednak wiadome, czy znakomity aktor będzie odtwórcą pełnoprawnej głównej roli, czy może zostanie obsadzony w kluczowych epizodach na zasadach swoistej wewnątrzfilmowej reminiscencji.

Co nie mniej istotne, Ridley Scott jest obecnie zaangażowany w liczne produkcje. Na grudzień zapowiada premierę biblijnego widowiska pt. "Exodus: Gods & Kings". Wcześniej, w listopadzie rozpoczyna zdjęcia do "The Martians". Będzie to obraz s-f z Mattem Damonem w roli głównej. Za scenariusz posłużyła książka Andy'ego Weira z 2012 roku pt. "The Martian". Należy oczekiwać atrakcji igrającej z granicami odporności nerwowej widzów. Damon gra astronautę, który jest jednym z pierwszych ludzi, którzy przybyli na Marsa. Misja napotyka na żywioł w postaci burzy piaskowej. Główny bohater zostaje uznany za straconego i pozostawiony na Czerwonej Planecie... Reżyser podpowiada fabułę zadając iście diabelskie pytanie: "To jest jak Robinson Crusoe - gdybyś znalazł się bez wyjścia, czy został rozbitkiem, to co zrobiłbyś aby przetrwać?"

Banner komiksu ‘Prometheus: Fire And Stone #1′ . http://www.geeksofdoom.com/2014/08/20/prometheus-fire-and-stone-1-preview-trailer-from-dark-horse-comics/urlu3istqzkgdw2dsigd licencja: CC3.0 / Fot. geeksofdoom.comPoza tym, można spodziewać się zapowiadanej już drugiej części "Prometeusza". Prequel znanego horroru s-f "Obcy - 8 pasażer "Nostromo"" w reżyserii Ridleya Scotta może pojawić się w listopadzie 2015r. Wcześniej będzie można poznać dalszy losy bohaterów oddając się lekturze komiksu "Prometheus: Fire and Stone". Sam scenariusz filmu jest bliski ukończenia, chociaż reżyser przyznaje, że nie jest łatwo.

Pozostaje zatem jeszcze odrobina cierpliwości w oczekiwaniu na kolejne chwile z filmową magią Ridleya Scotta i... nie zapomnijmy uważnie rozejrzeć się, czy aby wszyscy jesteśmy prawdziwi...


Philip K. Dick miał poważne wątpliwości, czy Harrison Ford aby nie jest replikantem. Rzućcie okiem :)
źródło: blastr

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.