Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12123 miejsce

RIG Katowice: Komisja Bezpieczeństwa Prowadzenia Biznesu

W Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach zabrała się Komisja ds. Bezpieczeństwa Prowadzenia Biznesu, utworzona na mocy decyzji władz Izby.

 / Fot. Adam K. Podgórski
Komisja obradowała w przeddzień Dnia Ochrony Informacji Niejawnych, co jest o tyle istotne, ze na jej czele stoi Mieczysław T. Koczkowski, prezes Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Informacji Niejawnych oraz Stowarzyszenia Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego.
 / Fot. Adam K. Podgórski
Posiedzenie otworzył Tadeusz Donocik - prezes Regionalnej Izby Gospodarczej, z zadowoleniem witając utworzenie nowej komisji, która zwiększy siłę oddziaływania RIG w sprawach ważnych dla gospodarki i biznesu.
Przybyli członkowie i goście obejrzeli zwiastuna filmu nakręconego podczas odbytej w zeszłym roku w Spale, IV Konferencji Bezpieczeństwa Narodowego.
 / Fot. Adam K. Podgórski
Następnie płk T. Koczkowski zarysowali obszary tematyczne, które komisja może, lub które powinna uczynić priorytetami działalności. Powiedział, że problematyka bezpieczeństwa biznesu, to niezagospodarowany poligon, nie tylko na Śląsku, ale w całej Polsce. Ogromna cześć przedsiębiorców, niezależnie od tego, jakie podmioty reprezentuje, posiada raczej nikłą wiedze o różnorakich pułapkach i zagrożeniach.

Zdaniem uczestniczki spotkania, Sylwii Kubik, szczególną rozwagę poddać należy następujące aspekty, które przedsiębiorcy często bagatelizują:
- tajemnica przedsiębiorstwa;
- bezpieczeństwo finansowe i prawne;
- poufność informacji;
- problem nieuczciwej konkurencji;
- ochrona danych osobowych;
- ochrona własności intelektualnej;
- infrastruktura krytyczna;
- certyfikowany system zarządzania;
- etyka w biznesie.
 / Fot. Adam K. Podgórski
Obecny na spotkaniu Mirosław Barburski, dyrektor Międzynarodowych Targów Łódzkich, przedstawił ofertę TŁ, adresowanych do górnośląskich przedsiębiorstw i instytucji.

Po dyskusji dokonano wyboru wiceprzewodniczącego Komisji, którym został dr inż. Piotr Wojtas - dyrektor Instytutu Technik Innowacyjnych EMAG.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Szanowna Pani Małgorzato!. To jest informacja, a nie reportaż z posiedzenia komisji. Poza tym tematy zostały tylko zarysowane. Ja np., nie jestem [przekonany, czy komisja powinna zajmować się etyką w biznesie czy nieuczciwa konkurencja. Ale każdy ma prawo do własnych poglądów. Serdecznie pozdrawiam i kłaniam się nisko. Adam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Adamie, przeczytać relację ( bez różnicy z czego) a ją napisać... Parę razy próbowałam i zawsze kończyło się klapą:)
Szkoda, że nie zostały rozwinięte, przynajmniej niektóre aspekty podane przez panią Kubik. Na przykład problem nieuczciwej konkurencji.
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.