Facebook Google+ Twitter

RIG Katowice: Unia bez barier!

Współautorzy: Barbara Podgórska

Już ponad 800 młodych Polaków, w tym ponad setka ze Śląska, włączyło się w projekt „Unia bez barier”, aby promować priorytet polskiej prezydencji w Unii Europejskiej!

 / Fot. RIG KatowiceW poniedziałek w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach odbyła się konferencja na ten temat. - Już 1 lipca Polska obejmuje prezydencję w Unii Europejskiej informuje Agnieszka Kotela, aasystent prezesa RIG i zastępca kierownika ds. Komunikacji Społecznej. - Jednym z priorytetów polskiej prezydencji jest promowanie jednolitego rynku wewnętrznego UE – to dzięki niemu możemy swobodnie podróżować, studiować i korzystać z konkurencyjnych usług w ramach Unii. Do zlikwidowania wciąż pozostało wiele barier, a wprowadzone zmiany, jak np. zniesienie roamingu, dostęp do kredytów hipotecznych w innych krajach czy ułatwienia dla przedsiębiorców, mogą znacznie ułatwić nasze życie.

Polska, w okresie zbliżającej się prezydencji w UE, może odegrać w tym procesie bardzo ważną rolę. Dlatego europosłowie Róża Thun i Rafał Trzaskowski, wspólnie ze Stowarzyszeniem Projekt: Polska, postanowili zaangażować Polaków w te zmiany i uruchomili projekt „Unia bez barier”.

Projekt obejmuje ogólnopolskie działania edukacyjne, wspólne typowanie barier, na których zniesieniu najbardziej nam zależy, a także konkurs angażujący uczniów i studentów. Uczestnicy, którzy najciekawiej wypromują dyskusję o priorytetach, wygrają m.in. staże w Parlamencie Europejskim.

Do konkursu zgłosiło się już ponad 800 osób z całej Polski, w tym 100 ze Śląska. Do końca czerwca można się wciąż zgłaszać na www.uniabezbarier.pl/!

Dołącz do nas!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.