Facebook Google+ Twitter

RIG Katowice: W klubie członkowskim RIG o podatkach w 2012 roku

Współautorzy: Barbara Podgórska

W Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach, odbyło się listopadowe zebranie klubu członkowskiego.

 / Fot. Adam K. PodgórskiGościem spotkania prowadzonego przez Tadeusza Donocika, prezesa RIG był Bartłomiej Smalcerz - I wicedyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, który przekazał informacje o korzystnych dla podatników nowinkach prawnych w 2012 roku, wynikających z ustaw deregulacyjnych.

Od nowego roku będzie możliwość uzyskiwania interpretacji ogólnej na wniosek przedsiębiorcy oraz wprowadzone zostaną nowe zasady obliczania podatków dochodowych od osób fizycznych i od osób prawnych, uwzględniające różnice kursowe walut. Zniesiona również zostanie opłata za publikacje raportów przedsiębiorstw w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

W trakcie dyskusji nie szczędzono prelegentowi pytań i krytyki dotyczącej zawiłości prawa podatkowego oraz wyrażano zaniepokojenie zapowiedziami kolejnych obciążeń finansowych firm, zawartymi w expose premiera.

Uczestnicy wysłuchali także oferty 3Services Faktory S.A., nowo powstającego Centrum Przetwarzania Danych.

 / Fot. Adam K. PodgórskiTadeusz Donocik został uhonorowany medalem przyznanym przez Zakład Doskonalenia Zawodowego w Katowicach, wydanym dla uczczenia 85-lecia placówki. Medal wręczył Jacek Kwiatkowski, prezes Zarządu Zakładu.

 / Fot. Adam K. PodgórskiSpotkanie zakończyło się tradycyjnym wręczeniem certyfikatów nowo przyjętym członkom.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.