Facebook Google+ Twitter

Riksze satelitarnie nawigowane

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-07 08:59

Popularne w indyjskich miastach riksze motorowe mają zostać wyposażone w system nawigacji satelitarnej. Tak ma być przynajmniej w stolicy.

Pomysł zamontowania w rikszach jeżdżących po Delhi nawigacji satelitarnej, czyli popularnego już w samochodach GPS-u, jest elementem przygotowania transportu publicznego stolicy Indii do igrzysk sportowych krajów Commonwealthu, czyli Wspólnoty Narodów. Igrzyska państw organizacji skupiającej kraje byłego Imperium Brytyjskiego, mają się odbyć za dwa lata.

Początkiem modernizacji motorowych riksz ma być wyposażenie ich w łączność radiową. Po wprowadzeniu radio-rikszy przyjdzie czas na GPS - twierdzą indyjscy planiści. Ich zdaniem, radio-riksze będą uzupełnieniem ponad czterech tysięcy radio-taxi, których wprowadzenie na delhijskie ulice jest również planowane przed igrzyskami.

Nie zapominają jednocześnie o tradycyjnych rikszach rowerowych. Choć zakazane w New Delhi, mają nadal jeździć po starej części miasta oraz w okolicach dworców. Entuzjaści nowinek technologicznych żałują jednak, że wyposażenie także ich w GPS-y nie będzie już opłacalne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.