Facebook Google+ Twitter

Ring Bulletin w hołdzie Jerzemu Kulejowi

Bezpłatne czasopismo internetowe o tematyce pięściarskiej, Ring Bulletin, oddało hołd zmarłemu niedawno Jerzemu Kulejowi. O specjalnym wydaniu, poświęconym w całości postaci Mistrza, kilka słów z Krzysztofem Kraśnickim, redaktorem naczelnym RB.

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Jerzy_Kulej_2.jpg&filetimestamp=20110614212041 / Fot. Wikimedia Commons13 lipca to data szczególnie smutna w historii polskiego sportu. Jerzy Kulej, znakomity pięściarz, dwukrotny mistrz olimpijski (Tokio '64, Meksyk '68), ale co najważniejsze - wspaniały i ciepły człowiek... usłyszał gong po raz ostatni.

- Boks, od początku, gdy zainteresowałem się tą dyscypliną, kojarzył mi się z Jerzym Kulejem. Słuchałem radiowych relacji z Tokio, w nieopisanym ścisku oglądałem jego walki w starej Hali Gwardii. Rozpierała mnie duma, kiedy wiele lat później Jerzy zaproponował, abyśmy mówili sobie po imieniu. Od tamtej pory spotykaliśmy się dość często. Tematem naszych rozmów była aktualna sytuacja w polskim pięściarstwie, wiele czasu poświęciliśmy planom odpowiedniego uhonorowania pionierów i największych postaci naszego boksu. Nie doszło do ich realizacji.

Okładka specjalnego numeru poświęconego w całości Jerzemu Kulejowi. / Fot. Ring BulletinKulej odszedł... zdecydowanie przedwcześnie. Miał ponad 70 lat, ale był człowiekiem niezwykle sprawnym: zarówno pod względem umysłowym, jak i fizycznym
- wspomina Krzysztof Kraśnicki, wieloletni znajomy naszego Mistrza.

Redaktor naczelny czasopisma Ring Bulletin zdecydował się na specjalne wydanie (które bezpłatnie można pobrać TUTAJ), poświęcone w całości historii Jerzego Kuleja. Skąd taki krok?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Schodzą stare pomniki Polskiego Boksu.! Pamięć o nim pozostanie jeszcze w historii przez długie lata.!

Komentarz został ukrytyrozwiń
osa
  • osa
  • 08.08.2012 13:34

piękna karta w historii polskiego boksu. trzymaj się Jurek. a numer całkiem ciekawy polecam

Komentarz został ukrytyrozwiń
grzechu
  • grzechu
  • 07.08.2012 16:29

Fajny gest, należało się Jurkowi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.