Facebook Google+ Twitter

Ring to za mało! Przemek Saleta kończy karierę bokserską

Przemek Saleta, jeden z najlepszych polskich kickbokserów i pięściarzy wagi ciężkiej, mistrz Polski, Europy i interkontynentalny odchodzi z zawodowego pięściarstwa.

Przemysław Saleta kończy zawodową karierę - więcej na oficjalnym Fun Page Saleta Trenuje / Fot. Chariot/Menu GroupPrzemek Saleta - jeden z najlepszych polskich kickbokserów i pięściarzy wagi ciężkiej, mistrz Polski, Europy i interkontynentalny odchodzi z zawodowego pięściarstwa. Nie tylko bokserzy, ale przede wszystkim jego fani są tą wiadomością zaskoczeni, a decyzja, którą podjął sportowiec wydaje się być dla nich zupełnie niezrozumiała. Jednak nie ma powodów do obaw! To, że Przemek na zawsze opuszcza zawodowy ring nie oznacza, że zupełnie usuwa się w cień. Koniec jednego etapu w swojej karierze sportowej traktuje jako początek czegoś absolutnie nowego. Przemek, od kiedy zaczął boksować znany jest z tego, że uwielbia wyzwania, a raz obrany przez siebie cel bezwarunkowo realizuje. Niczym James Bond jest człowiekiem stworzonym do zadań specjalnych.

Cel: zostać zawodowym kickbokserem

Przemysław Saleta kończy karierę zawodowego boksera. Więcej info na http://www.facebook.com/SaletaTrenuje?ref=stream / Fot. Chariot/Menu GroupPrzemek, jako młody chłopak marzył o tytule mistrza świata w kickboxingu. W czasach kiedy zaczynał trenować zapanowała moda na Bruce’a Lee. Wówczas o sportach walki zaczęło się robić głośno, a pierwsze sukcesy Piotra Siegoczyńskiego spowodowały, że Przemek zapragnął sprawdzić swoje umiejętności. W czasach licealnych szkolił się na własną rękę, a będąc na studiach brał udział w sparingach w klubach amatorskich. Zmagał się z wieloma trudnościami. Zarzucano mu, że trenować zaczyna w zbyt późnym wieku, aby cokolwiek osiągnąć. Jednak upór, wytrwałość, dążenie do osiągnięcia najwyższej formy sportowej spowodowały, że pod okiem bezgranicznie poświęconego sprawie trenera i świadomości, że walczy dla nowo narodzonej córki jest w stanie zrealizować wszystkie wyznaczone cele. Żmudne przygotowania, miesiące ciężkiej pracy spędzone na sali treningowej i życie pełne nieustannych wyrzeczeń przyniosły oczekiwane efekty. Przemek wygrał najważniejszą walkę w swoim życiu i zdobył pierwszy w karierze pas mistrzowski.

W 1990 roku uzyskał tytuł mistrza świata i Europy w kickboxingu. - „Po zdobyciu mistrzostwa czułem się jak młody bóg. Wcześniej przeżywałem bardzo trudne chwile, myślałem, żeby porzucić wszystko raz na zawsze. Ale po wygranej walce poczułem, że mogę pokonać każdego. Fantastyczne uczucie".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A jaki tam z niego był bokser? On kończy to, czego nie było, lub było w jego wyobraźni, ale co na pewno nie wyszło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.