Facebook Google+ Twitter

Rio 2016, dzień 11: 2 medale dla Polski, świetny Bolt i skandal!

Kobiety są silne, niezawodne, waleczne, ambitne - tak przynajmniej można powiedzieć o polskich sportsmenkach. W jedenastym dniu igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro biało-czerwoni zbierali kolejne medalowe plony.

 / Fot. StarKevin20022002Kobiety są silne, niezawodne, waleczne, ambitne - tak przynajmniej można powiedzieć o polskich sportsmenkach. W jedenastym dniu igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro biało-czerwoni zbierali kolejne medalowe plony. Bohaterkami dnia były kajakarki - Karolina Naja i Beata Mikołajczyk zdobyły brąz, natomiast Marta Walczykiewicz została wicemistrzynią olimpijską. Dzięki naszym paniom zajmujemy 20. miejsce w klasyfikacji medalowej - do tej pory zgromadziliśmy siedem krążków. Prym wiodą Stany Zjednoczone, które łącznie mają 75 medali.

Beata Mikołajczyk i Karolina Naja wpisały się do historii polskiego sportu poprzez zdobycie brązowego medalu w wyścigu K-2 na 500 metrów. Nie często zdarza się fenomen zawodnika, który w kajakarstwie zdobyłby dla biało-czerwonych medal. Nasze zawodniczki cztery lata temu w Londynie także stanęły na najniższym stopniu podium. W Rio od samego początku płynęły w czołówce, przed samą metą zbliżyły się do nich 4. Białorusinki, ale nie były w stanie wyprzedzić polskiego duetu. Złoto zdobyły Niemki, a srebro faworyzowane Węgierki.

- Odrobiłam lekcję z Londynu - takie słowa wypowiedziała srebrna medalistka z Rio - Marta Walczykiewicz. W Brazylii płynęła po medal, miała w pamięci nieudany wyścig sprzed czterech lat, w którym zajęła 5. miejsce. Wówczas była bardzo rozczarowana, teraz mówi, że srebro jest dla jej tak samo cenne jak złoto. Od samego startu nasza reprezentantka była z przodu, walka była jednak niezwykle wyrównana. Do mistrzyni - Carrington Polka straciła 0,415 sek, natomiast 3. Osipenko-Rodomską wyprzedziła o 0,123 sek.

Podczas 11. dnia imprezy odbywały się lekkoatletyczne biegi na 200 m. Polskę reprezentował Karol Zalewski, który w swoim biegu zajął 5. miejsce i nie awansował do półfinału. Dominację potwierdził Usain Bolt, który wygrał swoją serię eliminacyjną - uzyskał czas 20,28, ale miał jeszcze rezerwy - na ostatnich metrach wyraźnie zwolnił.
Bardzo dobry występ zanotował Damian Zieliński, który reprezentuje Polskę w kolarstwie torowym. W swoim półfinale zajął 2. pozycję i zapewnił sobie awans do finału w keirinie. W biało-czerwonej koszulce pojedzie także Krzysztof Maksel, który jednak nie będzie walczył o czołowe lokaty, ponieważ wystąpi w finale B i jego celem będą miejsca 7-12.

Sandra Perković - o tej zawodniczce dzisiaj jest głośno. Chorwatka nie dość, że obroniła tytuł mistrzyni olimpijskiej w rzucie dyskiem, to jeszcze zrobiła to w ostatniej, trzeciej próbie. Pierwsze dwie spaliła, a w ostatecznym momencie zaryzykowała i dysk wylądował na fenomenalnej odległości - 69,21! Drugie miejsce zajęła zawodniczka z Francji - Melina Robert-Michon, natomiast podium zamknęła Kubanka Denia Caballero.

Nie obyło się też bez skandalu! Autorem zamieszania był bokser z Irlandii - Michael Contan, który nie mógł pogodzić się z porażką i pokazał w kierunku sędziów środkowy palec.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.