Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1271 miejsce

Rio 2016: Lićwinko, Nowicki i Kopron pojadą do Rio!

W Białymstoku trwa mityng lekkoatletyczny, w którym wzięli udział m.in.: Kamila Lićwinko, Wojciech Nowicki i Malwina Kopron. To właśnie oni uzyskali minima, które pozwolą im pojechać walczyć o medale do Rio.

 / Fot. filip bossuytW niedzielę Kamila Lićwinko brała udział w Diamentowej Lidze w Eugene - wówczas nie udało się Polce uzyskać wyniku gwarantującego wyjazd do Brazylii. Natomiast w Białymstoku Polka poprawiła się o centymetr i to wystarczyło, by zapewnić sobie przepustkę do Rio.

Na białostockim mityngu z dobrej strony pokazał się Wojciech Nowicki, który pokazał, że zasługuje na bilet na Igrzyska. Polak posłał młot na 78,36 m. To bardzo dobra odległość - Nowicki 78 m przekroczył tylko raz w karierze - podczas zawodów w Pekinie. Na liście światowej Polak zajmuje 6. miejsce, a liderem jest Paweł Fajdek.

Z pewnością dobre wspomnienia z mityngu w Polsce będzie miała Malwina Kopron, która nie dość, że uzyskała minimum olimpijskie, to jeszcze ustanowiła nowy rekord życiowy. 22-letnia zawodniczka rzuciła młot na odległość 72,74 m. Konkurs w żucie młotem kobiet wygrała Joanna Fiodorow.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.