Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2114 miejsce

Rio 2016: Polscy siatkarze chcą tylko złota

Niedawno polscy siatkarze zapewnili sobie awans na IO w Rio de Janeiro. Teraz Polacy stawiają sobie kolejny cel, a jest nim złoto olimpijskie.

 / Fot. DrabikPany- Czy wziąłbym w ciemno srebrny medal? Nie, bo mnie interesuje wyłącznie złoto. Każdy inny rezultat będzie w moim odczuciu porażką. Wiem, na co stać tę drużynę i wiem, że jeśli będziemy w wysokiej formie, stać nas na pokonanie wszystkich - powiedział kapitan reprezentacji Polski, Michał Kubiak.

Biało-czerwoni o przepustkę do Rio walczyli w Tokio - uzyskali ją po 21 meczach. Siatkarze przyznali, że ich priorytetem było dostanie się na olimpiadę, a teraz myślą tylko o tym, by przygotować się jak najlepiej i przywieźć do kraju złoty krążek.

W najważniejszej imprezie czterolecia kadra Antigi znajduje się w grupie B, gdzie powalczą z Rosją, Argentyną, Iranem, Egiptem i Kubą. W przypadku awansu do ćwierćfinału biało-czerwoni mogą trafić na wymagającego rywala - może nim być Francja, Brazylia, Włochy czy USA.

- Znam grupy i nie przejmuję się tym za bardzo. Oczywiście ktoś może powiedzieć, że czeka nas bardzo trudny ćwierćfinał. Spokojnie. Do tego momentu jeszcze dwa miesiące i na razie nie zajmujemy sobie głowy takimi rzeczami. Musimy teraz maksymalnie się skupić na przygotowaniach, a jak będziemy w dobrej formie, to nie ma takiego przeciwnika, którego nie moglibyśmy pokonać. Nie będziemy musieli się nikogo obawiać - dodał pewny siebie Kubiak.

Biało-czerwoni pojadą do Brazylii, by powtórzyć sukces sprzed 40 lat, kiedy ówczesna drużyna zdobyła brązowy medal w Montrealu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.