1025 miejsce

Rio 2016: Polscy siatkarze osiągnęli cel, jadą na Igrzyska!

Polscy siatkarze dzięki zwycięstwu nad Wenezuelą wywalczyli przepustkę na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Nasi reprezentanci pokonali w czwartek Wenezuelę 3:0.

/ Fot. DrabikPanyPierwszego seta biało-czerwoni rozpoczęli bardzo dobrze - starali się utrzymywać bezpieczną, 5-punktową przewagę. Wydawało się, że zwycięstwo jest na wyciągnięcie ręki - wprawdzie Polacy wytrzymali ciśnienie, ale końcówka była bardzo nerwowa. Rywale z Wenezueli zmniejszyli stratę do naszych zawodników do jednego punktu - było 21:20. Na szczęście siatkarze Stephana Antigi wytrzymali ten trudny czas i efektownie zakończyli pierwszą partię spotkania na swoją korzyść.

Z każdą minutą meczu Polacy rozkręcali się i drugiego seta rozegrali w jeszcze lepszym stylu niż pierwszego. Podczas drugiej przerwy technicznej na tablicy widniał wynik 16:11. Biało-czerwoni wystrzegali się błędów i nie dopuścili do nerwówki z pierwszego seta. Pewnie pokonali Wenezuelczyków - trzeci set był powtórką z rozrywki - siatkarze z orzełkiem na piersi punktowali rywala i zapewnili sobie przepustkę na Igrzyska Olimpijskie w brazylijskim Rio de Janeiro.

Droga do Rio była bardzo długa, trudna i wymagała sporo wysiłku - Polacy rozegrali 21 meczy, z czego 18 kończyli jako triumfatorzy.

- Pierwszym celem było zakwalifikowanie się do igrzysk, a teraz marzymy o tym by w Rio zwyciężyć, bo jeżeli sięgać po marzenia to tylko te najwyższe - powiedział zaraz po czwartkowym spotkaniu Michał Kubiak.

Biało-czerwoni jeszcze nie składają broni - przed nimi dwie rozgrywki - z Iranem i Australią. Co prawda, przebieg spotkań nie będzie miał najmniejszego znaczenia, ale zapewne Polacy łatwo nie oddadzą zwycięstwa.

Najbliższy cel podopiecznych trenera Antigi to Liga Światowa, która rozpocznie się 17 czerwca. Jednak oczywiście punktem numer jeden będą Igrzyska w Rio, które potrwają od 5 do 22 sierpnia.

Polska: Grzegorz Łomacz, Bartosz Kurek, Karol Kłos, Marcin Możdżonek, Rafał Buszek, Michał Kubiak, Paweł Zatorski (L) - Dawid Konarski, Fabian Drzyzga, Mateusz Bieniek

Wenezuela: Jose Carrasco, Edson Valencia, Hector Salerno, Kervin Pinerua, Jonathan Quijada, Fernando Gonzalez, Hector Mata (L) - Regulo Briceno (L), Carlos Paez, Emerson Rodriguez, Andy Rojas, Willner Rivas, Jesus Chourio