Facebook Google+ Twitter

Rio Anaconda

Podróż w głąb amazońskiej puszczy, pozwalająca odnaleźć ostatnie dzikie plemiona Indian, podróż która zamienia się metafizyczną wyprawę w głąb ludzkiej duszy - to właśnie "Rio Anakonda" Wojciecha Cejrowskiego.

Rio Anaconda www.empik.com / Fot. Wojciech CejrowskiDo książki "Rio Anaconda" Wojciecha Cejrowskiego sięgałam sceptycznie do niej nastawiona.

Autor-ekscentryk, którego zachowania i wypowiedzi wydawały mi się balansować na granicy chamstwa, nie wydawał się być podróżnikiem wrażliwym na piękno przyrody. Wyprawa w głąb Puszczy Amazońskiej, z której zdaje relację w książce, odsłania nowe oblicze Cejrowskiego. Okazuje się on bacznym obserwatorem, w niczym nie przypominającym podczas swojej wyprawy cynicznego dziennikarza, z jakim mieliśmy do czynienia w jego programach.

Mimo tego, że Rio Anaconda ma być książką o dzikich, a pierwsze sto stron to właściwie opis drogi do dzikiego plemienia Carpana, to humorystyczne wątki sprawiają, że czytelnik praktycznie nie zauważa kiedy wraz z Cejrowskim dociera do świata Indian. Świat, który odkrywa, opisuje w sposób, który porywa czytelnika. Niejednokrotnie śmiałam się na głos żeby przy następnym rozdziale siedzieć przerażona w pokoju, chowając wszystkie kończyny pod kołdrę, jakby za chwilę zza szafy miał wyskoczyć dziki zwierz.

Książka pokazuje magiczny świat Indian, którzy przez wielu z nas uważani są za prymitywną kulturę gdzieś tam na końcu świata. Cejrowski na ten koniec świata dociera i na całe szczęście swoją wyprawę opisuje, dzieląc się z nami mądrością ludzi żyjących w zgodzie z naturą. Przyjaźń z szamanem, której doświadczył, to metafizyczna podróż w głąb człowieka, penetracja zakamarków jego duszy. Osoby które liczą na to, że po przeczytaniu tej książki poznają ekosystem puszczy amazońskiej mogą być zawiedzione poznawczą stroną lektury.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.