Facebook Google+ Twitter

Rio: Japonia kolejnym rywalem polskich siatkarzy

Przed polskimi siatkarzami kolejny mecz w walce o Rio - tym razem biało-czerwoni zmierzą się z Japonią. Nastroje w ekipie są bojowe, ale trener kadry ostrzega, że będzie ciężko odnieść zwycięstwo. Początek spotkania już o 12:20.

 / Fot. DrabikPanyJaponia to zespół, którego absolutnie nie można lekceważyć. Takie słowa wypowiedział kilka godzin przed spotkaniem trener Stephane Antiga. Atutem dzisiejszych rywali Polaków ma być to, że są gospodarzami i cała hala będzie stała za nimi murem. Jednak biało-czerwoni przekonują, że cieszą się, iż hala będzie pełna kibiców, bo najgorsze, gdy jest całkowita cisza.

- I wszyscy będą bić w dmuchane pałeczki. Ale taka jest właśnie specyfika gry z gospodarzem. Ja jednak lubię takie mecze, bo nie ma nic gorszego niż cisza na sali. Nie jesteśmy w teatrze, a takie rzeczy tylko sprzyjają widowisku - zapowiedział Dawid Konarski, który pełni w zespole funkcję atakującego.

W drodze do Rio podopieczni Antigi mają na koncie dwa zwycięstwa - triumfowali z Francją oraz Kanadą. Przed nimi jeszcze trzy mecze - najbliższy z Japonią, a potem z Chinami i Wenezuelą. To teoretycznie słabsi rywale, niż trójkolorowi czy reprezentanci kraju klonowego liścia. Jednak mobilizacja w zespole jest bardzo wysoka, ponieważ wszyscy są zgodni, że trzeba być skupionym do końca, bo mały błąd może kosztować bardzo wysoką cenę - brak awansu na Igrzyska w Rio. Przypomnijmy, że turniej w Japonii wyłoni cztery (3 najlepsze ekipy i drużyna z Azji) drużyny, które pojadą do Brazylii walczyć o medale.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.