Facebook Google+ Twitter

Rio na Śląsku

Rio na Śląsku? Tak, to możliwe. Jeśli nie możesz wyjechać do Brazylii, by uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży, wybierz się 26-28 lipca do Piekar Śląskich, by za pośrednictwem telemostu połączyć się sercem i modlitwą z Rio de Janeiro.

Rio na Śląsku / Fot. http://www.rionaslasku.pl/Tegoroczne Światowe Dni Młodzieży, zapoczątkowane w 1985 roku przez papieża Jana Pawła II, mają odbyć się w Rio de Janeiro od 23 do 28 lipca. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na tak daleką podróż, czy to ze względów finansowych, czy innych.

Rozwiązaniem tego problemu może być uczestnictwo w Rio na Śląsku, spotkaniu młodych, które odbędzie się między 26 a 28 lipca w Piekarach Śląskich. Zebrana w tym czasie u Matki Bożej Piekarskiej młodzież będzie miała możliwość połączenia się z Rio de Janeiro za pośrednictwem telemostu podczas najważniejszych spotkań, modlitw i nocnego czuwania z papieżem Franciszkiem.

Koszt uczestnictwa to 60 zł (w tym: nocleg, wyżywienie, ubezpieczenie oraz pakiet uczestnika - koszulka, plakietka, śpiewnik itp.). Zapisy trwają do 30 maja. Można ich dokonać za pośrednictwem strony internetowej wydarzenia, na której znajduje się również szczegółowy program spotkania, regulamin oraz kontakt z organizatorami.

Zaproszenie Ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca do wspólnego przeżycia „Rio na Śląsku” / Fot. http://www.rionaslasku.pl/Do wspólnego przeżycia Rio na Śląsku zaprasza między innymi ks. Arcybiskup Wiktor Skworc.
Warto więc skorzystać z tego zaproszenia, poczuć pełnię modlitwy w połączeniu zarówno z całym światem, jak również z najbliższą wspólnotą, a także pokazać, że wbrew krążącym opiniom, istnieje młodzież, której zależy na Bogu i wiara jest dla nich ważna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.