Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10691 miejsce

Rita Cosby w Polsce

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarek na świecie Rita Cosby, mieszkająca na stałe w Stanach Zjednoczonych, odwiedziła przepiękne malownicze miejscowości na Sądecczyźnie: Krynicę-Zdrój, Nowy Sącz i Muszynę oraz Kraków i Warszawę.

Rita Cosby w Nowym Sączu z wizytą w Gimnazjum 11 w Nowym Sączu / Fot. Bogdan WęgrzynekJedna z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarek na świecie Rita Cosby, mieszkająca na stałe w Stanach Zjednoczonych, odwiedziła przepiękne malownicze miejscowości na sądecczyźnie, gdzie opowiadała młodzieży, jak wielkimi bohaterami byli powstańcy warszawscy, walczący o wolność, honor i Rita Cosby w Nowym Sączu mówiła o swoim ojcu Ryszardzie Kossobudzkim -powstańcu warszawskim, który jest bohaterem jej książki "Cichy Bohater" / Fot. Bogdan Węgrzynekojczyznę, wyszczególniając również wielkość swojego ojca Ryszarda Kossobudzkiego który był uczestnikiem powstania warszawskiego i ruchu oporu, którego losy, a także swoje polskie korzenie opisała w książce pt. "Quiet Hero. Secrets from My Father's Past" ("Cichy bohater. Tajemnice z przeszłości mojego ojca").

Rita Cosby, Rektor WSB-NLU Krzysztof Pawłowski i Tomaczek Bednarek z wizytą w Wyższej Szkole Biznesu w Nowym Sączu / Fot. Bogdan WęgrzynekOd pierwszych dni Rita Cosby nie miała za dużo czasu na relaks i odpoczynek. Zmiana czasu i zmęczenie wilegodzinnym lotem nie prszeszkodziły jej w realizacji patrotycznych planów w pierwszym dniu pobytu w Polsce 10 kwietnia 2012, którymi były odwiedziny krypty prezydenta Lecha Kaczyńskiego na Zamku Królewskim na Wawelu.

Rita Cosby z wizytą u Wiceprezydenta Miasta Jerzego Gwiżdża wraz z organizatorami jej przyjazdu, Markiem Plichtą, Krzysztofem Wikarem i Bogdanem Węgrzynekiem / Fot. Bogdan WęgrzynekOd początku towarzyszyły jej największe media: TVN, TVN 24, TVP, TVP INFO, Drugiego dnia została zaproszona przez Ewę Drzyzgę do bardzo popularnego programu "Rozmów w Toku", program będzie emitowany przez TVN w najbliższych tygodniach. Po wieczornym spacerze uliczkami Krakowa i wystawnej kolacji w “Chłopskim Jadle” na krakowskim rynku goście z Nowego Jorku w towarzystwie organizatorów udali się do najbardziej prestiżowego i ekskluzywnego w rejonie Hotelu Klimek Spa ulokowanego pośród gór i lasów z dala od cywilizacji i tłumów w Muszynie – Złockie, w celu solidnego wypoczynku po dwóch intensywnych dniach.

RIta Cosby i Tomaczek Bednarek z Sądeczokami z Nowego Sącza / Fot. Bogdan WegrzynekW Muszynie już na naszych gości czekał beżowy Cadillac z 73. roku Łukasza Jamro, który wzbudzał zachwyt mieszkańców Krynicy i Nowego Sącza, kiedy goście przemieszczali się po wąskich górskich drogach. Kolejnym zaplanowanym punktem wizyty Rity Cosby i Tomaczka było oficjalnie przywitanie przez burmistrza miasta Krynicy-Zdrój dr Dariusza Reśko i członka Rady Miejskiej
Jacek Rydwański z Motoelity i nowosądeckiej Cepelii wręcza kilim - rękodzięło utkane specjalnie dla ojca Rity Cosby Ryszarda Kossobudzkiego w Strause Caffe w Nowym Sączu / Fot. Bogdan WegrzynekHenryka Czarnego, który piastuje funkcję prezesa Klubu Hokejowego KS KTH Krynica. Niezwykłym prezentem, który otrzymała Rita Cosby podczas pobytu w Urzędzie Miasta była przesłana z Chicago ręcznie wykonana statua Pomnika Katyńskiego zaprojektowana przez Wojciecha Seweryna, który zginął w tragicznym locie 10 kwietnia.

Organizatorzy przyjazdu Rity Cosby i Tomaczka Bednarka: Bogdan Węgrzynek, Marek Plichta i Krzysztof Wikar z Heniem Czarnym prezesem KS KTH Krynica i prezesem zarządu krynickiej Panoramy / Fot. Bogdan WegrzynekStatua została wykonana przez Leonarda Szczura - artystę, który swoje arcydzieła wręczał wielkim tego świata np. otrzymali je: Mayor Chicago Richard Daley, Kardynał Francis Georg, Kardynał Stanisław Dziwisz, Prezydent Lech Kaczyński, Prezydent Lech Wałęsa, Gen. Edward Rowny etc. Wykonaną z miedzi katyńską statuę wręczyła Joanna Węgrzynek z Nowego Sącza. Wspaniałe przywitanie gości uświetniły młode hokeistki rodem z Krynicy, które w swoich reprezentacyjnych strojach oprowadziły gości z USA po krynickim deptaku w towarzystwie telewizyjnych kamer.

Kolejny dzień to długa podróż do Warszawy, gdzie Rita Cosby ze swoim towarzyszem Tomaczkiem byli gośćmi programu "Dzień dobry TVN". Podczas tego programu Rita zachwycała się pięknem Krynicy Górskiej, Muszyny i Nowego Sącza, a także podziękowała firmom Fakro, Konspol i Wiśniowski za zakupienie książek pt. “Cichy Bohater”. Książka napisana przez Ritę Cosby o jej ojcu Ryszardzie Kossobudzkim “Quiet Hero” została w Stanach Zjednoczonych niekwestionowanym bestsellerem i jest to prawdziwa historia jej ojca, który szczęśliwie przeżył powstanie warszawskie, ucieczkę kanałami ostrzelanej stolicy, a także więzienie w Stalag.

Niezwykła postawę pokazały w/w firmy w obliczu współczesnych problemów w systemie oświaty, dylematów nt. ram programowych dotyczących nauczania historii. W parze z historią idzie przecież patriotyzm, a tej wartości brakuje z pewnością wielu młodym Polakom.

Książki te rozdawane są do szkół i bibliotek, aby przybliżyć dzieciom prawdziwą historię obrońców i oowstańców Warszawy, którzy przez wiele lat po II wojnie światowej byli prześladowani za swoje męstwo, skazywani na kary śmierci lub w najłagodniejszych wyrokach spędzili długie lata swojej młodości.

Każdy kolejny dzień przynosił naszym gościom nowe doświadczenia i radość z obcowania z polską historią, kulturą i sztuką.

15 kwietnia po wywiadach telewizyjnych w TVP, Tomaczek Bednarek, zaśpiewał podczas meczu otwarcia Polska - Litwa specjalnie skomponowany przez niego w Nowym Jorku utwór “Gracze świata”, który stał się hitem hokejowych mistrzostw świata.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.