Facebook Google+ Twitter

Rita - konkurs grantowy dla szkół i ngo

Szkoły i organizacje pozarządowe mogą otrzymać dofinansowanie do swoich działań służących dzieleniu się polskimi doświadczeniami w sferze transformacji ustrojowej oraz budowaniu dobrosąsiedzkich stosunków z krajami byłego bloku wschodniego.

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności oraz Fundacja Edukacja dla Demokracji zapraszają polskie organizacje pozarządowe (tzw. ngo) oraz szkoły publiczne, do składania wniosków o dofinansowanie projektów służących dzieleniu się ze społeczeństwami krajów Europy Wschodniej polskimi doświadczeniami w zakresie tworzenia ustroju demokratycznego, gospodarki wolnorynkowej, nowoczesnego państwa prawa i społeczeństwa obywa­tel­skiego. Granty finansowe przyznawane będą polskim organizacjom pozarządowym i szkołom publicznym na projekty realizowane we współpracy z partnerami z Europy Wschodniej i Południowej, Zakaukazia oraz Azji Centralnej.

Przewidziano, że jeden projekt może uzyskać dofinansowanie w granicach 5.000 - 30.000 zł, ale w wyjątkowych przypadkach możliwe jest uzyskanie dofinansowania w kwocie aż do 60.000zł. W każdej turze konkursu przewidziano wsparcie około 50 projektów.

Jeżeli Twoja organizacja lub szkoła ma pomysły na działania, które spełniają ustalone kryteria i planuje ich realizację w okresie od 01 XII 2007 do 31 XI 2008, to powinna opracować i wysłać swój wniosek do 15 pażdziernika br.

Konkurs Grantowy jest częścią programu Przemiany w Regionie - RITA("Region in Transition") realizowanego z powodzeniem już od 5 lat przez przez Fundację Edukacja dla Demokracji.

Więcej informacji znajduje się w Gablotce Szkolnej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.