Facebook Google+ Twitter

Riviera czyli tuba antyprezydencka

Sopot to bez wątpienia najfajniejsze miasteczko w Polsce. Fajni są jego mieszkańcy i fajni turyści, a miejscy urzędnicy i radni, choć chcieliby być fajnymi, są jedynie zabawni – czytamy w najnowszym numerze Riviery.

 / Fot. Scrim printRiviera to bezpłatna gazeta wydawana od ośmiu lat. Założycielem, wydawcą i redaktorem naczelnym jest Krzysztof M. Załuski. Redakcja tej gazetki od 2010 roku znana jest ze swej antyurzędniczej orientacji. W Internecie określani są – co zauważa Załuski – szujowatymi chamami, opętanymi dokopywania innym oraz burzycielami porządku społecznego.

Jak wtajemniczonym wiadomo, większościowa koalicja w radzie miasta jest w opozycji do urzędującego prezydenta. Stąd miesięcznik powstały i wydawany w Sopocie brany jest za tubę propagandową ruchu Kocham Sopot i PiS. Nikogo więc nie może dziwić, że i w najnowszym numerze Riviery, obok życzeń Wielkanocnych, znajdziemy szereg ciekawych tekstów niepopierających działania prezydenta Sopotu.

Mirosław Rogacewicz podnosi kwestię „wesołego inwestowania” w minionych dwóch dekadach oraz konieczności gruntownych zmian Strategii Sopotu. Podkreśla, że z powodu polityki władz miasta wielu mieszkańców opuściło Sopot na stałe. Prezydent realizował zarówno inwestycje potrzebne, jak i kompletnie zbędne – pisze Rogacewicz i przedstawia swoje dziesięć postulatów dla Sopotu.

Konrad Franke przedstawia na łamach Riviery ciekawą postać: radnego, kulturystę (wielokrotne wicemistrzostwo świata i Europy), prezesa Sopockiego Stowarzyszenia Kulturystyki i Rekreacji, trenera i sędziego, Henryka Hryszkiewicza. Natomiast znany fotografik Maciej Szemelowski zaprasza w podróż sentymentalna przez Gdańsk w tekscie „Moje małe Westerplatte”.

Czytelnicy mają okazję zapoznać się z kulisami powstania filmu „Układ zamknięty” w rozmowie Michała Szalapskiego z scenarzystą Mirosławem Piepką. Natomiast K. M. Załuski przepytuje jazzmana Wojciecha Staranowicza na okoliczność najnowszej płyty „Tranquillo”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Szanowny Panie Damianie,

"Riviera" nigdy nie była finansowana ani przez p. Karnowskiego, ani przez Urząd Miasta Sopotu, ani przez żaden inny urząd czy instytucję. Pańskie sugestie są bezkrytycznym powtarzaniem pomówień padających pod adresem naszego pisma, rozpowszechnianych przez aktywistów, polityków i niektórych dziennikarzy, powiązanych z urzędującym prezydentem Sopotu, p. Jackiem Karnowskim.
Proceder ten ostatnio tak się nasilił, że zmuszeni byliśmy w tej sprawie wydać specjalne oświadczenie. Jego treść jest dostępna w ostatnim numerze naszego pisma (nr 3(78)/2013) oraz na stronie:

https://www.facebook.com/notes/riviera-bezp%C5%82atna-gazeta-pomorska/o%C5%9Bwiadczenie-redakcji-miesi%C4%99cznika-riviera/567622506595281

dokąd odsyłam wszystkich zainteresowanych. A tutaj chciałby tylko jeszcze raz podkreślić, że „Riviera” jest miesięcznikiem bezpłatnym, niezależnym, bezstronnym politycznie, utrzymującym się wyłącznie ze sprzedaży powierzchni reklamowej.

pozdrawiam serdecznie

Krzysztof M. Załuski
(wydawca i redaktor naczelny miesięcznika „Riviera”)

Komentarz został ukrytyrozwiń

a czy Riwiera nie była finansowana przez prezydenta karnowskiego? a teraz kąsa rękę, która ją karmiła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.