Facebook Google+ Twitter

RMF zmienia właściciela?

Bauer Media Invest GmbH z Grupy Wydawniczej Bauer ogłosiła wezwanie na 100 % akcji spółki giełdowej Broker FM S.A. Transakcja uzależniona jest od decyzji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który może nie wyrazić na nią zgody.

We wczorajszym komunikacie prasowym Wydawnictwo Bauer poinformowało o planach kupna radia RMF FM. "Ogłoszenie wezwania na akcje Brokera jest zgodne z długofalową strategią Grupy Bauer oraz chęcią budowy silnej sieci radiowej w Polsce." - powiedział Witold Woźniak - Prezes Zarządu Wydawnictwa Bauer.

Grupa Wydawnicza Bauer jest jednym z największych w Polsce wydawców magazynów. Posiada w swojej ofercie 30 tytułów, które drukuje w ilości 37 mln egzemplarzy miesięcznie. Długoterminowa strategia firmy przewiduje budowę stacji radiowej o mocnej pozycji na rynku.

Broker FM S.A. jest właścicielem RMF FM, RMF Classic, RMF Maxxx. Posiada również blisko 28 % udziałów w portalu Interia.pl. W skład tej grupy wchodzą również podmioty zajmujące się marketingiem, organizacją imprez i księgowością.

Przeprowadzenie transakcji uzależnione jest od decyzji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który może nie wyrazić na nią zgody.

Radio po przeprowadzeniu transakcji otrzyma wsparcie finansowe umożliwiające dalszy rozwój i zdystansowanie konkurencji. RMF FM ma największą słuchalność wśród radiostacji o zasięgu ogólnopolskim. Przewaga nad Radiem Zet - najsilniejszym konkurentem - w trzecim kwartale 2006 roku jest jednak niemal o połowę mniejsza niż w trzecim kwartale roku poprzedniego.

Według "Rzeczpospolitej" transakcja ta jest jedną z największych na rynku mediów w Polsce w ostatnich latach.

Kupno RMF przez Grupę Bauer to - moim zdaniem - ogromy krok w konsolidacji mediów. Działający dotychczas głównie w branży wydawniczej koncern wkracza na rynek radiowy. Kolejnymi krokami może być przejęcie kontrolnego pakietu akcji portalu Interia.pl oraz wejście na rynek telewizyjny. Łączenie mediów różnego rodzaju może stwarzać zagrożenie zbyt dużych możliwości oddziaływania na opinię publiczną.

Więcej informacji: http://www.bauer.pl , http://www.broker.fm.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.