Facebook Google+ Twitter

RMŚ. Loeb najlepszy w Meksyku. Kościuszko trzeci w PWRC

Francuz Sebastien Loeb i jego pilot Daniel Elena po raz szósty okazali się najlepsi w Rajdzie Meksyku. Podium uzupełnili jego partner z Citroena, Fin Mikko Hirvonen oraz Norweg Petter Solberg, jeżdżący pojazdem ze stajni Forda.

Dla Francuza jest to szóste zwycięstwo w meksykańskim rajdzie, w dodatku z rzędu! Przeszło czterdzieści sekund stracił do niego Fin Mikko Hirvonen. Natomiast Petter Solberg z Norwegii był spóźniony o ponad dwie minuty. Do tego ostatniego należał jednak najlepszy wynik w ostatnim odcinku specjalnym.

Tuż za podium uplasował się inny z Norwegów - Mads Ostberg, który do zwycięzcy stracił prawie pięć minut. Nieco ponad dziesięć sekund za nim znalazł się Estończyk Otti Tanak. Z kolei z prawie siedmiominutową stratą rajd ukończył specjalista rajdów terenowych, Nasser Al-Attiyah z Kataru. Był on ostatnim z kierowców Citroena w pierwszej dziesiątce.

Siódma lokata przypadła Portugalczykowi Armindo Araujo w Mini John Cooperze, który stracił do zwycięzcy ponad dwanaście i pół minuty. Na ósmej lokacie sklasyfikowany został Sebastien Ogier, który w przyszłym sezonie będzie ścigał się w samochodzie Volkswagena, a teraz zalicza sezon przejściowy.

Francuz w Meksyku wystartował Skodą Fabią w specyfikacji S2000 i był jedynym spoza pojazdów WRC, któremu udało się wskoczyć do czołowej dziesiątki. Ją dopełnili Amerykanin Ken Block i Meksykanin Ricardo Trivino. Ich czasy były jednak słabsze o ponad 20 minut od rezultatu triumfatora.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.