RMŚ: Zwycięstwo Loeba w Monte Carlo! Kościuszko najlepszy w PWRC!

Kamil Skoczylas
Francuz Sebastien Loeb i Daniel Elena otworzyli nowy sezon zwycięstwem w legendarnym Rajdzie Monte Carlo! To szósta wygrana w karierze Francuza na trasach kraju hazardu. Michał Kościuszko odniósł pierwsze zwycięstwo w klasyfikacji PWRC!

Rajd Monte Carlo powraca do mistrzostw świata po czterech latach przerwy. Ostatnim zwycięzcą był właśnie Loeb. W tegorocznej edycji kierowca Citroena C3 wygrał dziewięć z osiemnastu odcinków specjalnych. Na drugim miejscu sklasyfikowany został Hiszpan Dani Sordo, jeżdżący mini cooperem. Podium dopełnił fabryczny zawodnik Forda, Norweg Petter Solberg.

W klasyfikacji Power Stage, za którą otrzymuje się dodatkowe trzy punkty, również najlepszy okazał się ośmiokrotny mistrz świata. Drugi był partner Loeba, Fin Mikko Hirvonen, który w całym rajdzie był piąty, natomiast trzeci niespełna 22-letni kierowca Forda, Rosjanin Jewgienij Nowikow. Jest to dodatkowa klasyfikacja, za najlepszy czas na ostatnim etapie trzydniowej rywalizacji.http://www.rajdy.v10.pl/Rajd,Monte,Carlo,2012,Loeb,wygrywa,inauguracyjna,runde,WRC,74336.html

Polacy mogli cieszyc się z wielkiego sukcesu Michała Kościuszki i Macka Szczepaniaka, którzy po raz pierwszy w karierze zwyciężyli w klasyfikacji PWRC! W trzecim dniu polski zespół LOTOS Dynamic Rally Team miał poważne kłopoty ze skrzynią biegów, jednak ostatecznie udało się dowieźć i zdobyć komplet punktówhttp://rajdy.autoklub.pl/news/radosc-jest-wielka,40589

W zestawieniu zawodników SWRC najlepszy okazał się Craig Breen, natomiast w klasyfikacji samochodów N-grupy zwyciężył Olivier Burri.

Następna runda odbędzie się 9-12 lutego, na obszarze Szwecji.