Facebook Google+ Twitter

Rób swoje media

Od samego początku mojej obecności w Wiadomościach24.pl miałem jeden podstawowy problem - jak pisać o swoim lokalnym środowisku, w ogólnopolskim serwisie. Tak, by kogoś tym zainteresować, by ktoś to przeczytał.

Nie da się ukryć, że było to zadanie nad wyraz ciężkie. Ba, chyba niemożliwe do pogodzenia. Dlatego wykorzystując sprzyjające okoliczności założyłem własny, lokalny serwis internetowy. Dzięki temu mam pewność, że trafiam do ludzi naprawdę zainteresowanych daną tematyką. Fakt - grupa ta jest nieporównywalnie mniejsza niż w serwisie Wiadomości24.pl. Ale przecież nie o samą publikę chodzi.

Czemu o tym piszę? Bo chce wszystkich zachęcić do stworzenia własnego lokalnego medium. Nie jest to sprawa bardzo trudna i skomplikowana. Jest troszkę czasochłonnym zajęciem. Ale pasja zawsze wymaga poświęceń, nieprawdaż?

Zakup domeny, znalezienie dobrej duszy, która pomoże w tworzeniu strony, użyczy serwera (w ostateczności trzeba by go kupić) i można działać. Potem można jeszcze postarać się o sądowe zarejestrowanie tytułu prasowego. I już można czuć się dziennikarzem, redaktorem naczelnym i wydawcą w jednym! Wbrew pozorom rejestracja daje dużo. Np. chroni nasz tytuł prasowy, mamy ochronę w postaci tajemnicy dziennikarskiej (czasem naprawdę przydatne...). No i mamy to poczucie, że robimy coś może nie wielkiego, ale na pewno fascynującego. Służę pomocą każdemu, kto chciałby podjąć takie wyzwanie.

Ale ostrzegam - trzeba wiele samozaparcia. Tym bardziej, że finansowo - są to na początku tylko koszty. Niezbyt duże, ale jednak. Osobiście do tej pory nie mam z tego żadnych finansowych korzyści. Być może dlatego, że sam nie wiem jak to rozgryźć. Powolutku i do przodu samo się rozkręci.

Wypadałoby jeszcze wskazać link, by pokazać jak to na razie mi wychodzi - www.jaworznianin.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Wydaje się nie być takie trudne:) Może w przyszłości skorzystam :) + za ciekawe info

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ wiem ile czasu to zajmuje. Ale daje też dużo doświadczenia. Życzę powodzenia w dalszym redagowaniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

od 14 roku życia prowadze własne media - a ile się już działo przez nie... ho ho! :):) taki wpływ na Platformie Obywatelskiej one wywarły... oj, co tam będę pisał - www.zjazd.waw.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.05.2008 19:46

Niezła reklama ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.