Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23331 miejsce

Robert Biedroń: Spalenie Trynkiewicza wcale nie jest rozwiązaniem

Wtorkowym gościem Radio Zet był Robert Biedroń. Polityk i poseł partii Twój Ruch opowiadał Monice Olejnik o tym kogo Kaczyński zamknie tam gdzie siedzi Trynkiewicz, o ustawie, która jest bublem, o okołogenderowym zamieszaniu.

 / Fot. By Zboralski (Own work) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia CommonsGość Radia Zet mężnie stawił odpór niezwyczajnej dociekliwości dziennikarskiej. Monika Olejnik rozpętała moc pytań i wątpliwości, zaś Robert Biedroń starał się nie wypaść z roli. Odpowiadał z właściwą sobie przekornością w kontrprowokacyjnym stylu.

No sorry

Pasażerowie kolei, to też ludzie. Takie stanowisko zajął Robert Biedroń odnośnie kontrowersyjnych słów wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej i całego zamieszania z zamarzającymi pociągami. Tak naprawdę, taka sytuacja zaskakuje tylko tych, których dotyczy bezpośrednio. Koleje od wielu lat niedomagają: "Pani minister Bieńkowska nie może tego tłumaczyć w ten sposób, że no sorry to były tylko dwa pociągi. To były aż dwa pociągi i o dwa za dużo" - jej sposób bycia i nerw zdradzający charakter sprawowania urzędu jest oceniany przez posła Biedronia dość powściągliwie - "No ona jest bardzo szczera w tych swoich wypowiedziach (...) Ona jest od tego żeby żaden pociąg się w Polsce nie spóźniał, a nie od tego, że są tam dwa, dziesięć, czy piętnaście spóźnień, bo jest mróz."

Tam gdzie siedzi Trynkiewicz

Gość Moniki Olejnik nie przyjmuje za dowcip tego, że Jarosław Kaczyński będzie rozliczał tych, którzy głosowali za komisją mającą przyjrzeć się Antoniemu Macierewiczowi i jego działalności przy likwidacji WSI. Tego rodzaju szczerość skłania go do wysnuwania intrygujących wniosków: "Jestem przekonany, że jeżeli Jarosław Kaczyński dojdzie do władzy to wszyscy, którzy podnieśli rękę na Macierewicza trafią tam pewnie, gdzie dzisiaj siedzi Trynkiewicz." Zresztą jako wiceprzewodniczący komisji sprawiedliwości zdążył wyrobić sobie pogląd odnośnie szeregu sytuacji wiążących się z Macierewiczem i prokuraturą w ogólności. Według Biedronia wciąż jeszcze ma miejsce upolitycznienie struktur władzy w sferze, która winna być niezależna i wolna od posądzeń. Ma zamiar to zmienić: "To jest olbrzymie zadanie, jakie przed nami stoi, ale zakusy polityków na to żeby znów politycznie manipulować prokuraturą, żeby ją znów uzależnić od polityki uważam, że idą w bardzo złym kierunku."

Twój Ruch

Pytanie o zjawisko nienawiści w powszechnym, publicznym wymiarze zasadza się na wskazaniu, że Twój Ruch optuje za przyzwoleniem na możliwość udziału w demonstracjach i innych wydarzeniach o charakterze masowym dla ludzi zamaskowanych, zakrywających swoje oblicze, unikających ewentualnego rozpoznania. Rodzi to uzasadnione obawy co do aprobaty dla hejterów, którzy bezkarnie grasują w sieci w imię nazbyt liberalnie pojmowanej zasady anonimowości. Robert Biedroń zwraca uwagę, że sam bywa obiektem ataków, tym bardziej na ulicach, ale nie chce uogólnienia marginalnej liczby incydentów na całą populację: "Twój Ruch jest przeciwko takiemu postępującemu ograniczeniu praw i wolności obywatela w naszym kraju."

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

PiS i Twój Ruch to chyba dwie strony tego samego medalu: braku poczucia odpowiedzialności za naród i państwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.