Facebook Google+ Twitter

Robert Biedroń zatrzymany przez policję podczas manifestacji

 • Autor usunął profil

 • Data dodania: 2010-11-12 05:43

Marsz Niepodległości zorganizowany przez narodowców i Młodzież Wszechpolską przeszedł przez Warszawę w sobotę 11 listopada. Policja zatrzymała 33 osoby, uczestniczące w przepychankach. Wśród zatrzymanych jest Robert Biedroń, członek KPH.

Robert Biedroń / Fot. źródło: Wikipedia.plTuż przed rozpoczęciem marszu organizatorzy uspokajali, że ma on charakter pokojowy. - Jesteśmy tu po to, aby manifestować za wolną, niepodległą Polską - mówił Robert Winnicki, prezes Młodzieży Wszechpolskiej.

W czasie pochodu doszło jednak do bójek i przepychanek z policją, odgradzającą narodowców od antyfaszystów. Uczestnicy chwycili za kamienie. W głowę trafiono m.in. Piotra Ikonowicza.

Najbardziej agresywnych uczestników marszu oraz kontrmanifestacji zatrzymała policja. - Zatrzymaliśmy 33 osoby, te najbardziej agresywne, które zaatakowały bądź policjantów, bądź inne osoby - poinformował Maciej Karczyński, rzecznik Komendy Stołecznej Policji. - Poleciały w naszą stronę m.in. kamienie. Jeden policjant został ranny.

Zatrzymany został również Robert Biedroń, wieloletni działacz na rzecz osób homoseksualnych, publicysta oraz polityk związany z SLD. Według oficjalnej informacji, Biedroń został aresztowany pod zarzutem "czynnej napaści na policjanta".

Piotr Ikonowicz na antenie TVN24 opowiada o agresji uczestników marszu niepodległościowego / Fot. Łukasz BrzezickiW zarzuty nie wierzą osoby, które znają Biedronia osobiście. - To dziwna sprawa. Nikt nie widział momentu aresztowania. Byłem na komendzie na ul. Wilczej i nie chcą mi udzielić żadnej informacji - powiedział portalowi Innastrona.pl Tomek Szypuła, prezes Kampanii Przeciw Homofobii. - To naprawdę dla mnie nie do pojęcia, że potraktowano Roberta jak chuligana. Niestety faszyści dziś triumfują.

Rzecznik KSP powiedział, że w piątek poznamy pełen bilans poszkodowanych w przepychankach. Wtedy też można spodziewać się dokładniejszych informacji na temat zatrzymania działacza KPH.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

MarekKrakow
 • MarekKrakow
 • 17.11.2010 12:44

Dobry materiał,tez sam wielu krzywd doznałem ze strony policji z tego powodu,że jestem gejem dlatego poinformowałem o tym media i jeśli by politycy lewicy wstawili się za mną oraz Pan Robert Biedroń również,to byłbym wdzięczny,wszystko od a-z opisałem tutaj:

http://prawnikow.pl/forum/thread/124794,Policja-naduzycia-a-dziennikars ka-prowokacja.htm

Dlatego liczył bym na poruszenie mojej sprawy u stołecznego komendanta także,o całym zajściu także powiadomiłem Panią profesor Marię Szyszkowską,której wysłałem cały materiał dowodowy i teraz próbuje się ze mnie zrobić wariata.
więc dlatego prosiłbym tez działaczy gejowskich oraz organizacje gejowskie międzynarodowe i narodowe,oraz klub lewicy o zorganizowanie mi wyjazdu z polski z tłumaczem języka np z Polskiego na Angielski,gdyż angielskiego się dopiero uczę i na razie nie mógł bym się kontaktować biegle.
A żeby rozpocząć normalne życie jako gej to trzeba wyjechać z polski najlepiej do Anglii.
Dlatego proszę,o poparcie,mój adres zamieszkania i tel.ma Pani Profesor Maria Szyszkowska.
Pozdrawiam

Marek

Komentarz został ukrytyrozwiń
heniek
 • heniek
 • 13.11.2010 00:42

czyli kiedy biedroń rzuca butelkami to git, a kiedy narodowcy - to źle... trochę etyką kalego zalatuje

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jawmart Agawu
 • Jawmart Agawu
 • 12.11.2010 20:59

nazwijmy to po imieniu: czerwone sotnie

Komentarz został ukrytyrozwiń
Chomowicz M.
 • Chomowicz M.
 • 12.11.2010 18:04

Brawo policja zadzialala wlasciwie i profesjonalnie

Komentarz został ukrytyrozwiń
Maciek Bielecki
 • Maciek Bielecki
 • 12.11.2010 13:04

Po pierwsze primo wśród 33 zatrzymanych dużą większość stanowili anarchiści.
Po drugie primo Marsz był legalny a blokada godziła w wolność do zgomadzeń
I Primo ultimo biedronia dupnęli za jeszcze na krakowskiem za ciskanie buteleczką z wodą w organy ścigania. (atak chwacki jak na pedzia)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Renata Marzewska
 • Renata Marzewska
 • 12.11.2010 11:32

Zamiast potępić ONR-owców z ich faszystowskimi hasłami i marszami. zawsze w maskach, nigdy z otwartą przyłbicą, szuka się wroga w szeregach antyfaszystów i mniejszości. W złą drogę wyrusza polska policja... A tak na marginesie - trudno sobie wyobrazić p. Roberta Biedronia jako fizyczne zagrożenie rosłych i uzbrojonych po zęby policjantów. Wstyd panowie mundurowi!

Komentarz został ukrytyrozwiń
jr
 • jr
 • 12.11.2010 10:48

Zatrzymywali w pewnym momencie każdego kto się nawinął. Nie wierzę w te zarzuty

Komentarz został ukrytyrozwiń

> Zatrzymaliśmy 33 osoby, te najbardziej agresywne

I z której strony były w większości te zatrzymane osoby?...

Nigdy bym nie stanął w jednym szeregu z MW, ale to że nie opowiadam się po stronie jednej skrajnej ekstremy, nie znaczy jeszcze że będę opowiadał się po stronie drugiej skrajnej ekstremy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.