Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

33011 miejsce

Robert Biedroń zatrzymany przez policję podczas manifestacji

 • Autor usunął profil

 • Data dodania: 2010-11-12 05:43

Marsz Niepodległości zorganizowany przez narodowców i Młodzież Wszechpolską przeszedł przez Warszawę w sobotę 11 listopada. Policja zatrzymała 33 osoby, uczestniczące w przepychankach. Wśród zatrzymanych jest Robert Biedroń, członek KPH.

Robert Biedroń / Fot. źródło: Wikipedia.plTuż przed rozpoczęciem marszu organizatorzy uspokajali, że ma on charakter pokojowy. - Jesteśmy tu po to, aby manifestować za wolną, niepodległą Polską - mówił Robert Winnicki, prezes Młodzieży Wszechpolskiej.

W czasie pochodu doszło jednak do bójek i przepychanek z policją, odgradzającą narodowców od antyfaszystów. Uczestnicy chwycili za kamienie. W głowę trafiono m.in. Piotra Ikonowicza.

Najbardziej agresywnych uczestników marszu oraz kontrmanifestacji zatrzymała policja. - Zatrzymaliśmy 33 osoby, te najbardziej agresywne, które zaatakowały bądź policjantów, bądź inne osoby - poinformował Maciej Karczyński, rzecznik Komendy Stołecznej Policji. - Poleciały w naszą stronę m.in. kamienie. Jeden policjant został ranny.

Zatrzymany został również Robert Biedroń, wieloletni działacz na rzecz osób homoseksualnych, publicysta oraz polityk związany z SLD. Według oficjalnej informacji, Biedroń został aresztowany pod zarzutem "czynnej napaści na policjanta".

Piotr Ikonowicz na antenie TVN24 opowiada o agresji uczestników marszu niepodległościowego / Fot. Łukasz BrzezickiW zarzuty nie wierzą osoby, które znają Biedronia osobiście. - To dziwna sprawa. Nikt nie widział momentu aresztowania. Byłem na komendzie na ul. Wilczej i nie chcą mi udzielić żadnej informacji - powiedział portalowi Innastrona.pl Tomek Szypuła, prezes Kampanii Przeciw Homofobii. - To naprawdę dla mnie nie do pojęcia, że potraktowano Roberta jak chuligana. Niestety faszyści dziś triumfują.

Rzecznik KSP powiedział, że w piątek poznamy pełen bilans poszkodowanych w przepychankach. Wtedy też można spodziewać się dokładniejszych informacji na temat zatrzymania działacza KPH.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

MarekKrakow
 • MarekKrakow
 • 17.11.2010 12:44

Dobry materiał,tez sam wielu krzywd doznałem ze strony policji z tego powodu,że jestem gejem dlatego poinformowałem o tym media i jeśli by politycy lewicy wstawili się za mną oraz Pan Robert Biedroń również,to byłbym wdzięczny,wszystko od a-z opisałem tutaj:

http://prawnikow.pl/forum/thread/124794,Policja-naduzycia-a-dziennikars ka-prowokacja.htm

Dlatego liczył bym na poruszenie mojej sprawy u stołecznego komendanta także,o całym zajściu także powiadomiłem Panią profesor Marię Szyszkowską,której wysłałem cały materiał dowodowy i teraz próbuje się ze mnie zrobić wariata.
więc dlatego prosiłbym tez działaczy gejowskich oraz organizacje gejowskie międzynarodowe i narodowe,oraz klub lewicy o zorganizowanie mi wyjazdu z polski z tłumaczem języka np z Polskiego na Angielski,gdyż angielskiego się dopiero uczę i na razie nie mógł bym się kontaktować biegle.
A żeby rozpocząć normalne życie jako gej to trzeba wyjechać z polski najlepiej do Anglii.
Dlatego proszę,o poparcie,mój adres zamieszkania i tel.ma Pani Profesor Maria Szyszkowska.
Pozdrawiam

Marek

Komentarz został ukrytyrozwiń
heniek
 • heniek
 • 13.11.2010 00:42

czyli kiedy biedroń rzuca butelkami to git, a kiedy narodowcy - to źle... trochę etyką kalego zalatuje

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jawmart Agawu
 • Jawmart Agawu
 • 12.11.2010 20:59

nazwijmy to po imieniu: czerwone sotnie

Komentarz został ukrytyrozwiń
Chomowicz M.
 • Chomowicz M.
 • 12.11.2010 18:04

Brawo policja zadzialala wlasciwie i profesjonalnie

Komentarz został ukrytyrozwiń
Maciek Bielecki
 • Maciek Bielecki
 • 12.11.2010 13:04

Po pierwsze primo wśród 33 zatrzymanych dużą większość stanowili anarchiści.
Po drugie primo Marsz był legalny a blokada godziła w wolność do zgomadzeń
I Primo ultimo biedronia dupnęli za jeszcze na krakowskiem za ciskanie buteleczką z wodą w organy ścigania. (atak chwacki jak na pedzia)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Renata Marzewska
 • Renata Marzewska
 • 12.11.2010 11:32

Zamiast potępić ONR-owców z ich faszystowskimi hasłami i marszami. zawsze w maskach, nigdy z otwartą przyłbicą, szuka się wroga w szeregach antyfaszystów i mniejszości. W złą drogę wyrusza polska policja... A tak na marginesie - trudno sobie wyobrazić p. Roberta Biedronia jako fizyczne zagrożenie rosłych i uzbrojonych po zęby policjantów. Wstyd panowie mundurowi!

Komentarz został ukrytyrozwiń
jr
 • jr
 • 12.11.2010 10:48

Zatrzymywali w pewnym momencie każdego kto się nawinął. Nie wierzę w te zarzuty

Komentarz został ukrytyrozwiń

> Zatrzymaliśmy 33 osoby, te najbardziej agresywne

I z której strony były w większości te zatrzymane osoby?...

Nigdy bym nie stanął w jednym szeregu z MW, ale to że nie opowiadam się po stronie jednej skrajnej ekstremy, nie znaczy jeszcze że będę opowiadał się po stronie drugiej skrajnej ekstremy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.