Facebook Google+ Twitter

Robert Janowski wystąpił również na Broadwayu

Robert Janowski jest wszechstronnie utalentowanym artystą. Jest nie tylko piosenkarzem, kompozytorem, poetą, aktorem, dziennikarzem radiowym, czy prezenterem telewizyjnym, ale z wykształcenia lekarzem weterynarii.

Robert Janowski / Fot. PAP/Leszek SzymańskiRobert Janowski 22 marca skończy 49 lat. W Sochaczewie ukończył liceum ogólnokształcące. Jednak mimo, że był absolwentem szkoły I stopnia w klasie fortepianu, postanowił zmienić kierunek zainteresowań i ukończył weterynarię na WMW SGGW.

Muzyka jednak dla Roberta Janowskiego była pasją i miłością jego życia. Debiutował na deskach amatorskich teatrów, lecz późniejsze losy były już dla jego twórczości bardziej ambitne.Janowski trafił do musicalu "Metro"Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy i to uczyniło go popularnym. Wystąpił na Broadwayu. Brał udział w przedstawieniach piosenek Brela w Teatrze "Buffo" w Warszawie. Śpiewał również w oratorium "Świętokrzyska Golgota" Zbigniewa Książka i Piotra Rubika.

W 2000 roku, 2003 i 2008 otrzymał Telekamerę, a w 2000 i 2007 roku - Wiktora. Robert Janowski został również Laureatem Złotej Telekamery w 2009 roku.

Artysta na stałe pracuje w Teatrze Dramatycznym w Warszawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.