Facebook Google+ Twitter

Robert Kubica jest optymistą przed GP Japonii

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2007-09-27 11:00

Szef BMW Sauber określił tegoroczne wyniki zespołu jako "doskonałe" i zapowiedział, że teraz cała para pójdzie w inny gwizdek - przygotowanie nowego bolidu na kolejny sezon Formuły 1. To jednak nie oznacza, że trzy ostatnie wyścigi tegorocznego cyklu niemiecka ekipa odda walkowerem. Wręcz przeciwnie.

- Liczę w nich na dobre wyniki - przyznaje Robert Kubica. Polskiemu kierowcy zależy na efektownym finiszu, bo w ostatnich trzech startach zdobył zaledwie jeden punkt. Nie z własnej winy - decydowały błędy mechaników, zła taktyka teamu lub problemy techniczne - ale kiepskie wrażenie pozostaje. - Jestem rozczarowany swoimi rezultatami - mówił z przygnębieniem po ostatnim Grand Prix. W Belgii zajął 9. miejsce. Teraz wrócił mu wigor.

- W Japonii interesuje mnie dobra jazda i punkty - podkreśla z uśmiechem Polak. Wyścig na torze Fuji może być interesujący -obiekt został przebudowany i żaden kierowca F1 nie miał szansy się na nim sprawdzić. - A trochę się pozmieniało - twierdzi Robert, który na Fuji miał okazję jeździć na... komputerze. -To był taki symulator wyścigów, ale byłem wtedy mały i niewiele pamiętam - śmieje się. Kubica żałuje, że GP na Fuji wyparło z kalendarza zawody na torze Suzuka. - To był chyba najfajniejszy tor w F1, na jakim miałem okazję startować. Był dużym wyzwaniem dla kierowców - opowiada. - A Fuji? Na razie niewiele o nim wiemy.
K. W.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.