Facebook Google+ Twitter

Robert Kubica ponownie operowany. Zabieg potrwa około 6 godzin

Wczesnym rankiem rozpoczęła się operacja Roberta Kubicy. Chirurdzy z Santa Corona operować będą jego bark i kostkę prawej stopy. Zabieg potrwa ok. 6 godzin.

Szpital Santa Corona, w którym operowany jest Robert Kubica. / Fot. PAPJeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to za kilka dni Kubica poddany będzie jeszcze operacji łokcia, a być może za ok. 10 dni będzie mógł opuścić klinikę. Ostatnia informacja z godziny 10 jest taka, że jeśli stan pacjenta będzie dobry, to być może lekarze zdecydują się operować dzisiaj także łokieć.

Tymczasem media włoskie nie przestają pisać o Kubicy. Dzisiejsza La Repubblica podkreśla: "Cała Polska modli się za Roberta" i przytacza słowa kardynała Dziwisza: "Robert jest z Krakowa. Właśnie tu modlimy się za jego zdrowie. Wszyscy członkowie tej diecezji są teraz z nim".

Kardynał Dziwisz przekazał dzisiaj dla Roberta Kubicy kroplę krwi i skrawek szaty Jana Pawła II. "Jan Paweł II też uprawiał sport i lubił ludzi sportu" - powiedział kardynał.

26-letni Kubica w niedzielę uległ poważnemu wypadkowi na trasie rajdu samochodowego Ronde di Andora w Ligurii. Skoda Fabia, którą prowadził, wypadła z trasy i uderzyła w barierkę.

Wypadek Kubicy. Relacja on-line
Akcja ratunkowa po wypadku Kubicy. Zdjęcia

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.