Facebook Google+ Twitter

Robert Lewandowski: Do zespołu Bayernu pasuję idealnie

„Nie widzę powodu, dlaczego miałbym sobie nie poradzić , choć wiadomo, że nie będzie łatwo. Czeka mnie coś nowego, ale to będzie działało na mnie pozytywnie. Będę się rozwijał”. Tak o przejściu do Bayernu mówi Robert Lewandowski w wywiadzie dla PAP.

 / Fot. By Eastfrisian (Own work) [CC-BY-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia CommonsRobert Lewandowski już od lipca będzie piłkarzem Bayernu Monachium i zapewnia, że sobie w nim poradzi. „Nie widzę powodu, dlaczego miałbym sobie nie poradzić, choć wiadomo, że nie będzie łatwo. Jestem jednak przygotowany na ciężką pracę. […]Nowe wyzwania spowodują, że będę się rozwijał” – powiedział w wywiadzie dla PAP.

Pytany, czy nie zastanawiał się nad przejściem do Realu Madryt, który też był nim zainteresowany, odpowiedział, że Bayern jest dla niego najlepszym klubem, bo gwarantuje mu rozwój. „Oczywiście, że znajomość miejscowego języka bardzo pomaga. Jednak nie wykluczam, że w przyszłości opuszczę Bundesligę” – dodał Lewandowski.

Zawodnik nie obawia się też stylu gry preferowanego przez Josepa Guardiolę, bo jak powiedział, lubi taki techniczny styl. „Wydaje mi się, że do tego zespołu będę pasował idealnie”.

Na pytanie, czy docierają do niego krytyczne opinie, że inaczej gra jako zawodnik klubowy, a inaczej jako członek reprezentacji Polski, odpowiedział, że to typowa sytuacja. „Nie ma takiego gracza, który tak samo prezentowałby się na tych dwóch płaszczyznach. Czasami szwankuje świadomość. To oczywiste, że wszędzie chciałbym grać dobrze i skutecznie, jednak czasami to jest niemożliwe, choćby z powodu różnych ról i zadań na boisku”.

Lewandowski pozwolił też sobie na refleksję na temat Mistrzostw Europy 2016, w których, ma nadzieję, że szczęście uśmiechnie się do Polaków i eliminacje do mistrzostw zakończą się dla nas dobrze. "Wiadomo, że to nie będzie łatwe. Jednak trzeba być konsekwentnym w tym, co się robi" - stwierdził Lewandowski i przypomniał zdarzenia z meczu z Litwą, gdy choć przegrywali, "to realizowali założenia trenera". W efekcie Polacy zdobyli dwie bramki. "[...]Przeciwko Litwie trzymaliśmy się założeń i dzięki temu wygraliśmy".


Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.