29421 miejsce

Robert Lewandowski piłkarzem tygodnia UEFA

Robert Lewandowski według UEFA był najlepszym piłkarzem minionego tygodnia, który grał w eliminacjach do Euro 2016.

Hat-trick strzelony przez Roberta Lewandowskiego w meczu z Gruzją został doceniony. Według UEFY Polak był najlepiej spisującym się piłkarzem tygodnia w trakcie Eliminacji do Euro 2016.

Lewandowski, który na co dzień gra w Bayernie Monachium dopiero w 89. minucie strzelił pierwszego gola. Jednak potem Gruzini się pogubili i nasz reprezentant zdążył strzelić jeszcze dwa razy w światło bramki. Mecz eliminacyjny zakończył się wynikiem 4:0. Pierwszy gol stał się udziałem Arkadiusza Milika.

Dla nas i naszych kibiców było warto czekać do tej 89. minuty. To było coś niezwykłego, nie zdarza się często - powiedział Lewandowski.