Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

303 miejsce

Robert Lewandowski to nie Małysz

Jadę z kumplem na mecz. Próbujemy grać w piłkę w A klasie, czasem wychodzi, czasem się kopiemy ''po czołach''. On mówi: Są wielcy piłkarze, jak Messi, Ronaldo... Oni nie skarżą się na trenerów. A u nas? Taki Lewy już chyba obrósł w piórka.

 / Fot. Piotr Galas/W24Odpowiadam mu, że Messi i Ronaldo to nie bardzo mają się na co skarżyć. Na organizację? Na trenera? Na prezesa? A może na wynagrodzenie? Niektórzy zarzucają Lewemu wyniosłość i ''gwiazdorzenie'', bo odważył się skrytykować Smudę w wywiadzie dla ''GW''. Moim zdaniem zrobił to w odpowiednim momencie, czyli po Euro i w odpowiednim stylu, czyli z taktem. To, co później zrobiły z jego wypowiedziami media, to już zwykła manipulacja. W "Wyborczej" tytuł: ''Oskarżony Smuda'', a za tym tzw. breaking news w necie i wszelkie modyfikacje, aby było bardziej sensacyjnie.

Wielu chciałoby, żeby Lewandowski był jak Małysz. Skromny, z delikatnym wąsikiem, mówiący o tym, że liczy się tylko następny mecz. Tak na szczęście nie jest. Piłka to nie skoki. To nie ta grzeczność i styl bycia. W piłce trzeba być twardzielem i czasem powiedzieć to, co się myśli, prosto z mostu.

To, że Lewy zdradził kulisy turnieju to odwaga, która świadczy o
tym, że ten 24-letni chłopak jest mężczyzną i najlepszym kandydatem na kapitana kadry. Inteligentny, ma autorytet u innych, elokwentny, pewny siebie.

On nie psuł atmosfery przed i podczas Euro, mając na celu dobro wspólne. Niejednokrotnie wypowiadał się dyplomatycznie o Smudzie, w rzeczywistości go nie ceniąc, co wiem od bliskich mu osób...

To nie jest megaloman, egocentryk, etc. Zawsze był introwertykiem, jeśli się chciało z nim porozmawiać, to trzeba było go o coś spytać, bo inaczej milczał, jak grób. Skoro już się odezwał w ważnej sprawie, to na pewno miał ku temu powód.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

jjmjj
  • jjmjj
  • 07.08.2012 08:46

Lewandowski jest najlepszym piłkarzem w Polsce i ma prawo żeby skrytykować Smude, a podczas Euro miał ok. 2-3 dobrych podań a to za mało zresztą tym bardziej że mówił trenerowi że ma za mało podań a on z tym nic nie zrobił

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lewandowski był tym, który zawiódł przede wszystkim w polskiej drużynie. Nie można powiedzieć, że nie miał z kim grać, bo w każdym meczu miał kilka dobrych sytuacji strzeleckich, z których wykorzystał tylko jedną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie chcę go bronić, tylko dlatego, że go znam, ale moim zdaniem on nie zawiódł. on po prostu nie miał z kim grać. Nawet Wenger powiedział, że nasza taktyka, to futbol sprzed 30 lat...

Komentarz został ukrytyrozwiń
jhbchbhbvf
  • jhbchbhbvf
  • 06.08.2012 18:09

no cóż, zgadzam się. zjednoczenie, lojalność itd to jedno no ale jak coś nie gra to trzeba o tym mówić i starać się to zmienić, a nie udawać żę wszystko jest ok. niektórzy nazwywają Lewandowskiego teraz tchórzem, ale według mnie właśnie fakt że miał odwage się odezwać świadczy o tym, że tchórzem nie jest, tym bardziej że on też zawiódł i pewnie dobrze o tym wie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.