84462 miejsce

Robert Lewandowski uczcił setną bramkę strzeloną dla Borussii

Robert Lewandowski uczcił swoją setną bramkę strzeloną w Borussii Dortmund. Z tej okazji nałożył przygotowaną wcześniej koszulkę z numerem 100.

/ Fot. EPA/ROLF VENNENBERNDSetną bramkę w barwach Borussii Dortmund Robert Lewandowski strzelił w 43. minucie meczu półfinałowego Pucharu Niemiec z VfL Wolfsburg, który zakończył się wynikiem 2:0.

Jak przypomina serwis Sport.pl, Polak doczekał się setnej bramki w 182 meczu. Tym samym dołączył do pięciu innych piłkarzy, którzy mogą pochwalić się takim wyczynem. Piłkarz zdobył 71 goli w Bundeslidze, 17 w Lidze mistrzów, 10 w Pucharze Niemiec, jedną w Superpucharze i jedną w Lidze Europy.

Gdy w 43. minucie po podaniu Marco Reusa zdobył upragnionego gola zaprezentował pod meczową koszulką drugą, podobną z numerem 100.

Lewandowski mówił, że czuł, iż zdobędzie gola we wtorkowym meczu. "Mam tylko nadzieję, że nie ostatnia" - żartował.

Na dorobek "Lewego" składa się: 71 goli w Bundeslidzie, 17 w Lidze Mistrzów, 10 w Pucharze Niemiec oraz po jednym w Lidze Europejskiej i Superpucharze Niemiec.