Robert Lewandowski wybiegł w pierwszym składzie

Borussia Dortmund zremisowała 2:2 z RSC Lens w swoim pierwszym meczu w tym roku. Od początku w składzie lidera Bundesligi wystąpił Robert Lewandowski.

Niemiecki zespół przebywa na zgrupowaniu w hiszpańskim Jerez i ładuje akumulatory na rundę wiosenną Bundesligi. Podopieczni Jurgena Kloppa zmierzyli się dziś w meczu sparingowym z francuskim Lens, które broni się przed spadkiem z Ligue 1.

Borussia rozpoczęła mecz w nietypowym zestawieniu. Za chorego Bariossa wysuniętego napastnika zagrał Lewandowski, a tuż za jego plecami wystąpił Mohammed Zidan, który zajął miejsce Kagawy. Japończyk przebywa ze swoją reprezentacją na tournee.

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem niedokładnej gry z obu stron. Widać było, że zespół Borussi w takim zestawieniu gra pierwszy raz. Mimo to początek należał do ''żółto-czarnych''. Łukasz Piszczek pokusił się o przelobowanie bramkarza Lens, a jeden z obrońców francuskich zatrzymał piłkę ręką. W efekcie rzut karny na bramkę zamienił w 13 min. Sahin. Goście wyrównali w 43 min., ustalając wynik pierwszej połowy.

Po przerwie Jurgen Klopp wymienił całą jedenastkę. Oprócz ''Lewego'', który nie wyróżnił się niczym szczególnym, na ławce zasiedli Piszczek i ''Kuba''.

W drugiej połowie padły jeszcze dwie bramki. Skuteczną dobitką popisał się zawodnik Borussi - Hajnal. W odpowiedzi Lens strzeliło bramkę w 90 min. po indywidualnym błędzie defensora BVB, Sobiecha.

Mecz obserwowało z trybun około 60 sympatyków Borussi. Na zgrupowaniu obecni są również reporterzy lokalnej telewizji, radia i oficjalnej strony internetowej klubu. Wszystko to pokazuje jakim zainteresowaniem cieszy się klub z Westfalii i jaka presja ciąży na nim przed rundą rewanżową Bundesligi. W pierwszym meczu, 14 stycznia BVB zmierzy się na wyjeździe z Bayerem Leverkusen.

BVB 1 połowa: Weidenfeller - Schmelzer, Hummels, Subotic, Piszczek - Bender, Sahin - Großkreutz, Zidan, Kuba - Lewandowski
BVB 2 połowa: Langerak - Dede, Santana, Sobiech, Hornschuh - da Silva, Feulner - Le Tallec, Hajnal, Stiepermann , Ginczek

Bramki: 1-0 Sahin (13./penalty); 1-1 Yahia (43.); 2-1 Hajnal (83.); 2-2 Monrose (90.).