Facebook Google+ Twitter

Robert Sałata znów laureatem konkursu Wiadomości24.pl

Jak co tydzień przyznaliśmy nagrody. W tym tygodniu laureatami są: Damian Kazak, Witold Janowicz, Jan Kujawski i Marcin Kowol. Dlaczego oni? Przeczytajcie. Wyróżniliśmy także autora najlepszego MMS-a weekendu.

opakowanie

Najlepszy MMS weekendu


Choć przesłaliście mało zdjęć i filmów zrobionych komórką, to jednak materiał jednego z autorów mocno się wyróżnia. To jest właśnie dziennikarstwo obywatelskie, na tym polega jego siła! Autor MMS-a – Robert Sałata – sfotografował miejsce wypadku w Szczecinie, w którym zginęła jedna osoba. Informację o zdarzeniu nadała także PAP, jednak prawdopodobnie żadna redakcja nie miała tak szybko zdjęć z miejsca wypadku! Właśnie za to należą się gratulacje i nagroda.

Przypominamy, że Robert Sałata to laureat nagrody Dziennikarz Obywatelski 2006 Roku (wybór Kapituły), który organizowała gazeta Wiadomości24.pl. Jak widać, nie spoczął na laurach.

Nagroda to adapter umożliwiający komunikację komórki ze starszymi typami komputerów przez Bluetooth i podczerwień (IrDa).

 

Wyróżniony MMS Szczecin: Zderzenie opla z karetką pogotowia.


fot. Adam Plona

Nagrody dla najlepszych tekstów tygodnia

 

Damian Kazak – za zbiór materiałów o wizycie Wiktora Juszczenki w Polsce. Nie dość, że autor akredytował się na spotkanie polityków (a więc odważył się wykonać parę telefonów, wyjść z domu), to jeszcze poza standardową relacją nagrał film i zrobił dużo zdjęć. Jedno z nich było potem przedmiotem konkursu na najlepszy podpis. Pamiętacie?
Dla Damiana – książka Ryszarda Kapuścińskiego "Nie ogarniam świata".


Witold Janowicz – za publicystyczny tekst " Dziennikarstwo obywatelskie – profesja czy pasja? ". Autor rzucił nieco nowego światła na pojęcie, z którego definicją wciąż mamy niemałe problemy. Warto poczytać także komentarze, wywiązała się tam bardzo ciekawa dyskusja.
Dla Witolda – autobiografia Stanisława Mrożka "Baltazar".


 

Jan Kujawski – za relację " Warszawa: demonstracja w obronie Tybetu przed ambasadą Chin ". Zdjęcia, film i dobry, obywatelski materiał. Autorowi należą się gratulacje. Dzięki niemu na stronach Wiadomości24.pl relacja z warszawskiej demonstracji była opisana chyba najlepiej spośród wszystkich polskich portali (które cytowały wyłącznie Polską Agencję Prasową). Dla Jana – książka Amos Oz "Nagle w głębi lasu"

Marcin Kowol – za problematyczny tekst " Łóżka na ulicy to zmora całej Polski " – warto zaznaczyć, że autor napisał go pod wpływem jednej z redakcyjnych propozycji tematów. Jak widać warto zaglądać czasem do tej rubryki w lewej kolumnie. Dla Marcina – książka Anny Gavaldy "Po prostu razem"

 

Redakcja przyznała także wyróżnienia:


Robertowi Dorabiale za tekst " Dzieci przedsiębiorców mogą chorować! "
Urszuli Agacie Marczewskiej za tekst " Krakowska manifa, czyli w poszukiwaniu złotego środka "
Emilowi Piórkowi za kontynuowanie tematu chaotycznego projektu konstytucji PiS w tekście " Konstytucja IV RP - wśród reprezentantów władzy wykonawczej zabrakło prezydenta? "
Patrykowi Szczerbie za tekst " W kolejce po zdrowie w Gdyni "
Zdzisławowi Kwaskowi za fotoreportaż " Zakarpacka Ukraina "

 

 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Gratulacje dla nagrodzonych Autorów :)

Myślę, że pomysł Witolda jest warty uwagi. Ale oczywiście nie chodzi tu o nagradzanie jak największej ilości komentarzy w stylu "ok, fajne, plus", ale o aktywność, która coś do portalu wnosi.

Może konkurs na najlepszy/najbardziej wartościowy/inteligentny/mądry/ciekawy komentarz byłby niegłupim pomysłem?
Albo taki ogólny konkurs doceniający właśnie wniesienie czegoś mądrego, przydatnego do portalu - np. w formie poprowadzenia ciekawego wątku na forum...?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dziękuję redakcji za słowa uznania oraz cenną nagrodę. Pozdrawiam wszystkich czytelników.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście że tak jest. Podobnie byłoby w sytuacji nagradzania kogoś za cyferki;] Ale to chyba nie jest ten temat;P

A o "ę" będę pamiętał;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja miałem na myśli rozważne decyzje redakcji dotyczące aktywności, a nie sytuacje ekstremalne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Słowo istnieje (z "ę" na końcu). Subiektywne odczucie może być jednak dość dyskusyjne. Oczami wyobraźni widzę te wszystkie posty "A dlaczego on a nie ona?" :) Proza życia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trudno się z Adamem nie zgodzić. Taki pomysł mógłby stworzyć z W24 prawdziwy śmietnik.
Myślę że Redakcja może taką osobę nagradzać. Ale na pewno nie na podstawie samych suchych cyfr, tj. ilość artykułów + komentarze + tematy na forum. Jeśli już to Redakcja mogłaby po prostu sugerować się własnym widzimisie [wogóle istnieje takie słowo?!?] i subiektywnym odczuciem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Boże... serdecznie dziękuję!!! Jestem bardzo zadowolony. Naprawdę wielkie dzięki!

Komentarz został ukrytyrozwiń

A to nie będzie prowadzić do nadużyć i dodawania setek komentarzy w rodzaju "Fajne", "tak", "nie", itd? :) Albo zakładania tematów na forum na potęgę, niekoniecznie racjonalnie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dziękuję, ale przy okazji, brakuje mi zdecydowanie rankingu na najaktywniejszego autora tygodnia : arytkuły + komentarze + tematy na forum, bez względu jakiekolwiek punktacje.
Sam bym chętnie przeznaczył nagrodę dla takiej osoby.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za wyróżnienie :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.