Facebook Google+ Twitter

Robert Sowa nie będzie prowadził Przepisu dnia w TVP. Afera podsłuchowa zaszkodziła kucharzowi?

Robert Sowa, właściciel restauracji "Sowa i przyjaciele", w której nielegalnie nagrywano rozmowy polityków stracił swój program w telewizji.

 / Fot. Tomasz Hołod/PolskapresseTelewizja Polska tłumaczy, że zmiany dokonał sponsor programu. Rzecznik TVP Jacek Rakowiecki powiedział serwisowi press.pl, że utrata programu ma związek "ze zmianą profilu kulinarnego programu". Firma sponsorująca "Przepis dnia" odmówiła komentarza, zasłaniając się poufnością umów z TVP. Z kolei informatorzy Press.pl twierdzą, że decyzję podjęła stacja, a nie sponsor.

Kim jest Robert Sowa? To kucharz, autor książek i przede wszystkim właściciel restauracji "Sowa & przyjaciele", które zasłynęły podczas afery podsłuchowej ujawnionej przez "Wprost". To w tym lokalu podsłuchiwano m.in. ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza i szefa NBP Marka Belkę. Restauracja była modna wśród celebrytów i polityków. Rachunek za kolację, który zapłacił prezes Narodowego Banku Polskiego podczas podsłuchiwanej rozmowy opiewał na 1435 zł, czyli był wyższy niż minimalne miesięczne wynagrodzenie netto w Polsce.

Restauracja próbuje odzyskać zaufanie klientów, jednak - jak donosi Press.pl celuje teraz w inną klientelę. Na stronie lokalu pojawiła się oferta tanich lunchów za 35 zł. "Wcześniej za policzki wołowe czy ośmiorniczki dla trzech osób trzeba było zapłacić 1400 zł, a jeśli teraz zestaw lunchowy kosztuje 35 zł, to dosyć spora obniżka. Tyle płaci się za takie danie w byle jakiej knajpie. Sowa & Przyjaciele straciła klientów i teraz w rozpaczliwy sposób próbuje ich odzyskać" - powiedział Press Marek Wróbel, prezes jednej z agencji PR.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Skutków ubocznych historii jest co niemiara!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może " zupki kuroniówki " w jadłospisie znanego restauratora okażą się hitem sezonu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polacy nie nawykli do zbyt ostrej kuchni ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.