Facebook Google+ Twitter

Roberts Liardon - "Boży generałowie"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-01-30 11:54

Książka, której dogłębna lektura zajęła mi wiele czasu i nadal zajmuje, ucząc i inspirując do konkretnych działań.

Najtrafniejszym mottem do pracy Robertsa Liardona są, moim zdaniem, słowa
Jezusa Chrystusa: "Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Kto wierzy we mnie, ten także dokonywać będzie uczynków, które Ja czynię, i większe nad te czynić będzie: bo Ja idę do Ojca. I o cokolwiek prosić będziecie w imieniu moim, to uczynię, aby Ojciec był uwielbiony".

Współczesna teologia eschatologiczna nazywa epokę, w której żyjemy, eonem łaski bądź Ducha Świętego. Jest to okres trwający od zmartwychwstania Jezusa Chrystusa i wylania Ducha Bożego w dniu Zielonych Świąt, aż po kolejne przyjście Jezusa, które, jak można się domyślać, jeszcze nie nastąpiło.

Mamy daną nam absolutną pewność, że nasz Pan mówiąc o tych, którzy będą czynić cuda większe niż On Sam, miał na myśli nie tylko pierwszy Kościół, ale wszystkich świętych, od Piotra i Pawła począwszy, poprzez Marcina Lutra, Johna Wesley czy Smitha Wiggleswotha, a na wszystkich współczesnych w Niego wierzących skończywszy. Zgodnie jednakże z przesłaniem Liardona "nigdy nie wolno nam poddać się w dążeniu do osiągnięcia Bożego powołania".

"Boży generałowie" to książka o 12 wybranych, 12 generałach, którzy początkowo byli jakby nieoszlifowanymi diamentami, prostymi ludźmi, bez wykształcenia, a jednak Bóg uznał, że posiadają wyjątkowe cechy, predysponujące ich do bożej posługi w światowym wymiarze.
Byli z pewnością, jak każdy z nas, postaciami często kontrowersyjnymi, popełniali błędy, gdyż niewielu mieli poprzedników, jeśli w ogóle ktokolwiek przed nimi szedł tą samą duchową drogą.

Roberts Liardon, jeden z największych znawców historii ruchu przebudzeniowego, przedstawia w swej książce efekt niemal 20 lat pracy. Biografie niezwykle ważnych duchowych przywódców, którym towarzyszyły znaki i cuda, są wszechstronnym i dogłębnym studium tej dziedziny.

Jestem przekonany, że lektura "Bożych generałów" odmieni niejedno życie, przyniesie zachętę, inspirację i napomnienie wielu czytelnikom. Zapozna z pewnymi elementami chrześcijańskiej historii i stylu życia, o których wielu z nas nigdy nie słyszało.
Książkę mogę z całym przekonaniem polecić, nie tylko ze względu na jej zawartość historyczną, lecz przede wszystkim barwny, plastyczny i głęboko duchowy obraz uwarunkowań życia w Bożej mocy.

Roberts Liardon - "Boży generałowie"
Wyd. Fundacja Nadzieja dla Przyszłości, Warszawa, 2005

Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiałyKomentarze (1):

Sortuj komentarze:

Planuję już od jakiegoś czasu przeczytać tę książkę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.