Facebook Google+ Twitter

Robi się! Dworzec Wrocław Główny ma już nowy peron

Każdy wie jak ciężko remontować mieszkanie, jednocześnie w nim mieszkając. A co powiedzieć o remoncie zabytkowego dworca z połowy XIX wieku z jednoczesną obsługą tysięcy pasażerów, odprawą pociągów i szynobusów?

1 z 16 Następne zdjęcie
Zdjęcie: 9.IV.2010 r. zamknięto główne wejście do budynku dworca. Celem przebudowy jest nie tylko remont, ale odtworzenie zabytkowego kompleksu dworca. Ze starych zdjęć i planów utworzono wystawę na parkanie otaczającym plac budowy. Fot. J. Bieleńko
9.IV.2010 r. zamknięto główne wejście do budynku dworca. Celem przebudowy jest nie tylko remont, ale odtworzenie zabytkowego kompleksu dworca. Ze starych zdjęć i planów utworzono wystawę na parkanie otaczającym plac budowy. Fot. J. Bieleńko

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

ech
  • ech
  • 24.06.2011 21:26

Zamiast zlikwidować niewygodny i niedostosowany do wymogów współczesności "zabytek", prowadzone są remonty - odnowy tynku i lepiących się od moczu podłóg. Państwo poświęca miliony złotych na takie "odnowy", a efekty nie szokują - raczej rozczarowują tego, kto się im choć trochę przyjrzy.

Odnawianie zabytków ma sens tam, gdzie nie pełnią one ważnej funkcji komunikacyjnej. Żadnemu turyście ani pasażerowi nie zależy na wiekowości dworca. Turysta/pasażer chce komfortu i wygody oraz spokoju i odpowiednio szybkiego obsłużenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajna ciekawa relacja, w lipcu odwiedze Wrocław to zobaczę jak to wygląda.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gragaK
  • gragaK
  • 24.06.2011 16:19

Gdzie tu fotomontaż?
Niczego takiego nie widzę.
Nawet niezamierzone wyostrzenie nie zaszkodziło, a w niektórych przypadkach nawet pomogło, gdyż architektura lubi ostre kontury.
Ta fotograficzna relacja z remontu bardzo mi się podoba. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za odwiedziny i komentarze.

Panie "czytaczu". Przecenił Pan moje umiejętności. Nie znam się na fotomontażu a zdjęcia są z wczoraj i poza pomniejszeniem nawet nie poddane uszlachetniającej obróbce (kontrast, kolor, jasność) z braku czasu. Jedyne, co mnie razi, to niepotrzebne wyostrzenie nakładane chyba z automatu podczas dodawania zdjęć na W24. Ale na to nie mam już wpływu. Zapraszam do Wrocławia. Zrobi Pan podobne "fotomontaże" :) Plac budowy to doskonały materiał na zaskakujące kadry.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.06.2011 15:23

Współczuję nam wszystkim tego remontu ale za to jak pięknie będzie:) Zdjęcia podobne do tych które i ja posiadam więc nie rozumiem czytacza z jego podejrzeniami, nieładnie!

Komentarz został ukrytyrozwiń
czytacz
  • czytacz
  • 24.06.2011 14:39

Całe mnóstwo fotomontaży. Brrrrrrr. Nie jest to uczciwa relacja z remonty dworca. Spodziewałem się rzetelniejszego przekazu. - dla autorki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.06.2011 13:12

WOW! Byłem we Wrocławiu służbowo w lutym i od tego czasu duuużo się zmieniło na dworcu :) Super.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niech się więc robi! Jedno ze zdjęć, przedstawiające odnowiony dach, wymienione szyby na którym widać promień słońca, znakomicie oddaje zbliżającą się nowoczesność i lepsze jutro tego dworca:D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.